Selected image for BOSNALIJEK Лизобакт спреј за уста, 30 мл

BOSNALIJEK Лизобакт спреј за уста, 30 мл

345ДЕН

Опис на производот

Локален третман на акутни воспалителни заболувања на слузницата на усната празнина и грлото (стоматитис, гингивитис, афти). Помошен третман кај ларингитис или фарингитис.
Lysobact Spray® се применува кај:
Болки во грлото – кај болно надразнето и воспалено грло
Воспаленија на крајниците
Воспаленија на голтникот
Воспаление на гингивите (gingivitis)
Воспаление на слузницата на устата (stomatitis)
Мали ранички на устата (afti)
Пред и по оперативни зафати (крајници, фарингс)
Кај повреди
Кај апсцеси
По вадење на заби
Lysobact Spray® претставува практичен и современ фармацевстки облик на спреј со нова, единствена и подобрена формулација која содржи две активни кмпоненти во еден лек.
Lysobact Spray® нуди избор помеѓу две единствени ароми: освежувачки вкус на пеперминт (го освежува здивот кој е чест пратечки симптом кај воспалителителните процеси во устата и грлото) пријатен, и благотворен вкус на анис (делува смирувачки на слузницата на грлото и устата, т.е го ублажува чувството на иритација и кашлање).
Пакување: 30 мл

Спецификации

Бренд
BOSNALIJEK

Тежина и димензии

Тежина
0.25 kg

Ананас ID

Шифра на производот
BDA4KRIJ2Q

EAN /   код

EAN /   код
3870010007569
345ДЕН

Опис на производот

Локален третман на акутни воспалителни заболувања на слузницата на усната празнина и грлото (стоматитис, гингивитис, афти). Помошен третман кај ларингитис или фарингитис.
Lysobact Spray® се применува кај:
Болки во грлото – кај болно надразнето и воспалено грло
Воспаленија на крајниците
Воспаленија на голтникот
Воспаление на гингивите (gingivitis)
Воспаление на слузницата на устата (stomatitis)
Мали ранички на устата (afti)
Пред и по оперативни зафати (крајници, фарингс)
Кај повреди
Кај апсцеси
По вадење на заби
Lysobact Spray® претставува практичен и современ фармацевстки облик на спреј со нова, единствена и подобрена формулација која содржи две активни кмпоненти во еден лек.
Lysobact Spray® нуди избор помеѓу две единствени ароми: освежувачки вкус на пеперминт (го освежува здивот кој е чест пратечки симптом кај воспалителителните процеси во устата и грлото) пријатен, и благотворен вкус на анис (делува смирувачки на слузницата на грлото и устата, т.е го ублажува чувството на иритација и кашлање).
Пакување: 30 мл

Спецификации

Бренд
BOSNALIJEK

Тежина и димензии

Тежина
0.25 kg

Ананас ID

Шифра на производот
BDA4KRIJ2Q

EAN /   код

EAN /   код
3870010007569
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.