Selected image for BOSNALIJEK Лосион Pilfud 2%, 60 мл

BOSNALIJEK Лосион Pilfud 2%, 60 мл

500ДЕН

Опис на производот

Пилфуд 2% спреј за кожа, раствор кој припаѓа на групата на лекови така наречени анти-алопетици (лекови кои го стимулираат растот на косата).
Лекот се употребува за третман на андрогена алопеција кај мажи и жени на возраст од 18-65 години, затоа што тој го превенира понатамошното губење на коса и го помага повторниот раст на косата.
Производот содржи миноксидил, за кој се смета дека го подобрува дотокот на крв до клетките од кои растат влакната.
Пилфуд 2% растворот најдобро делува кај мажи на кои им опаѓа косата од скалпот.
Почетокот на ефектот и степенот на раст на косата може да варираат помеѓу корисниците.
Обично на третманот со Пилфуд 2% растворот подобро реагираат помладите пациенти, оние кои пократок временски период имаат проблеми со опаѓање на косата и оние кај кои е зафатена помала површина на главата.
Терапијата со лекот Пилфуд 2% веројатно нема да ви помогне ако повеќе години сте без коса или ако со опаѓање на косата е зафатена поголема површина на главата.
Наследниот губиток на коса може да се препознае по:
Начинот на опаѓање на косата
Почетокот е постепен а потоа состојбата напредува
Постои фамилијарна историја на ќелавост
Нема други симптоми кои би можеле да се поврзат со опаѓањето на косата.
Пакување: 60 мл

Спецификации

Бренд
BOSNALIJEK

Тежина и димензии

Тежина
0.21 kg

Ананас ID

Шифра на производот
JPYEFRO64O

EAN /   код

EAN /   код
3870010002076
500ДЕН

Опис на производот

Пилфуд 2% спреј за кожа, раствор кој припаѓа на групата на лекови така наречени анти-алопетици (лекови кои го стимулираат растот на косата).
Лекот се употребува за третман на андрогена алопеција кај мажи и жени на возраст од 18-65 години, затоа што тој го превенира понатамошното губење на коса и го помага повторниот раст на косата.
Производот содржи миноксидил, за кој се смета дека го подобрува дотокот на крв до клетките од кои растат влакната.
Пилфуд 2% растворот најдобро делува кај мажи на кои им опаѓа косата од скалпот.
Почетокот на ефектот и степенот на раст на косата може да варираат помеѓу корисниците.
Обично на третманот со Пилфуд 2% растворот подобро реагираат помладите пациенти, оние кои пократок временски период имаат проблеми со опаѓање на косата и оние кај кои е зафатена помала површина на главата.
Терапијата со лекот Пилфуд 2% веројатно нема да ви помогне ако повеќе години сте без коса или ако со опаѓање на косата е зафатена поголема површина на главата.
Наследниот губиток на коса може да се препознае по:
Начинот на опаѓање на косата
Почетокот е постепен а потоа состојбата напредува
Постои фамилијарна историја на ќелавост
Нема други симптоми кои би можеле да се поврзат со опаѓањето на косата.
Пакување: 60 мл

Спецификации

Бренд
BOSNALIJEK

Тежина и димензии

Тежина
0.21 kg

Ананас ID

Шифра на производот
JPYEFRO64O

EAN /   код

EAN /   код
3870010002076
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.