Selected image for BOSNALIJEK Риностоп таблети 10 x(25,1 mg+2,54 mg +61,20 mg)

BOSNALIJEK Риностоп таблети 10 x(25,1 mg+2,54 mg +61,20 mg)

125ДЕН

Опис на производот

Таблетите Риностоп содржат три активни компоненти – парацетамол, псеудоефедрин и хлорфенамин, чии дејства се надополнуваат.
Парацетамолот ги ублажува болките и ја намалува зголемената телесна температура.
Псеудоефедрин хидрохлорид делува на малите крвни садови во слузницата на носот предизвикувајќи нивно стеснување, со што се спречува прекумерното лачење на секрет од носот и се ублажуваат симптомите на воспаление на слузницата на носот и синусите.
Хлорфенамин малеат со своето антихистаминско дејство го намалува течењето од носот и назалната конгестија, како и солзењето и пецкањето на очите.
Таблетите Риностоп се употребуваат за подобрување на симптомите при настинка, грип или алергиски ринитис меѓу кои:
зголемена секреција од носот;
затнатост на носот и синусите;
црвенило на носот и очите;
печење и солзење од очите;
чешање во носот или грлото;
кивавица;
главоболка;
болка во синусите;
болка во грлото;
болка во мускулите и зглобовите;
покачена телесна температура;
општа слабост.

Спецификации

Бренд
BOSNALIJEK

Тежина и димензии

Тежина
0.25 kg

Ананас ID

Шифра на производот
BJ8TLV51LK

EAN /   код

EAN /   код
3870010010552
125ДЕН

Опис на производот

Таблетите Риностоп содржат три активни компоненти – парацетамол, псеудоефедрин и хлорфенамин, чии дејства се надополнуваат.
Парацетамолот ги ублажува болките и ја намалува зголемената телесна температура.
Псеудоефедрин хидрохлорид делува на малите крвни садови во слузницата на носот предизвикувајќи нивно стеснување, со што се спречува прекумерното лачење на секрет од носот и се ублажуваат симптомите на воспаление на слузницата на носот и синусите.
Хлорфенамин малеат со своето антихистаминско дејство го намалува течењето од носот и назалната конгестија, како и солзењето и пецкањето на очите.
Таблетите Риностоп се употребуваат за подобрување на симптомите при настинка, грип или алергиски ринитис меѓу кои:
зголемена секреција од носот;
затнатост на носот и синусите;
црвенило на носот и очите;
печење и солзење од очите;
чешање во носот или грлото;
кивавица;
главоболка;
болка во синусите;
болка во грлото;
болка во мускулите и зглобовите;
покачена телесна температура;
општа слабост.

Спецификации

Бренд
BOSNALIJEK

Тежина и димензии

Тежина
0.25 kg

Ананас ID

Шифра на производот
BJ8TLV51LK

EAN /   код

EAN /   код
3870010010552
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.