Slike BOSNALIJEK Риностоп таблети 10 x(25,1 mg+2,54 mg +61,20 mg)
Slike BOSNALIJEK Риностоп таблети 10 x(25,1 mg+2,54 mg +61,20 mg)

BOSNALIJEK Риностоп таблети 10 x(25,1 mg+2,54 mg +61,20 mg)

Anni Farm
165ДЕН

Боја:Зелена

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Таблетите Риностоп содржат три активни компоненти – парацетамол, псеудоефедрин и хлорфенамин, чии дејства се надополнуваат. Парацетамолот ги ублажува болките и ја намалува зголемената телесна температура. Псеудоефедрин хидрохлорид делува на малите крвни садови во слузницата на носот предизвикувајќи нивно стеснување, со што се спречува прекумерното лачење на секрет од носот и се ублажуваат симптомите на воспаление на слузницата на носот и синусите. Хлорфенамин малеат со своето антихистаминско дејство го намалува течењето од носот и назалната конгестија, како и солзењето и пецкањето на очите. Таблетите Риностоп се употребуваат за подобрување на симптомите при настинка, грип или алергиски ринитис меѓу кои:
зголемена секреција од носот;
затнатост на носот и синусите;
црвенило на носот и очите;
печење и солзење од очите;
чешање во носот или грлото;
кивавица;
главоболка;
болка во синусите;
болка во грлото;
болка во мускулите и зглобовите;
покачена телесна температура;
општа слабост.

Спецификации

Бренд
BOSNALIJEK

Карактеристики

Боја на производот
Зелена

Ананас ID

Шифра на производот
QS7MU066WS

EAN /   код

EAN /   код
3870010004018
165ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Таблетите Риностоп содржат три активни компоненти – парацетамол, псеудоефедрин и хлорфенамин, чии дејства се надополнуваат. Парацетамолот ги ублажува болките и ја намалува зголемената телесна температура. Псеудоефедрин хидрохлорид делува на малите крвни садови во слузницата на носот предизвикувајќи нивно стеснување, со што се спречува прекумерното лачење на секрет од носот и се ублажуваат симптомите на воспаление на слузницата на носот и синусите. Хлорфенамин малеат со своето антихистаминско дејство го намалува течењето од носот и назалната конгестија, како и солзењето и пецкањето на очите. Таблетите Риностоп се употребуваат за подобрување на симптомите при настинка, грип или алергиски ринитис меѓу кои:
зголемена секреција од носот;
затнатост на носот и синусите;
црвенило на носот и очите;
печење и солзење од очите;
чешање во носот или грлото;
кивавица;
главоболка;
болка во синусите;
болка во грлото;
болка во мускулите и зглобовите;
покачена телесна температура;
општа слабост.

Спецификации

Бренд
BOSNALIJEK

Карактеристики

Боја на производот
Зелена

Ананас ID

Шифра на производот
QS7MU066WS

EAN /   код

EAN /   код
3870010004018
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.