0 thumbnail image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
1 thumbnail image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
2 thumbnail image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
3 thumbnail image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
4 thumbnail image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
5 thumbnail image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
6 thumbnail image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
7 thumbnail image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
8 thumbnail image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
9 thumbnail image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
Selected image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
Selected image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
Selected image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
Selected image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
Selected image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
Selected image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
Selected image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
Selected image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
Selected image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard
Selected image for COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard

COCCOLLE Трицикл VELO (4 in 1) mustard

Либерта
6.980 ДЕНЗаштеда 698 ДЕН
6.282ДЕН
Понудата важи од 14/04/2024 до 13/05/2024

Боја:Жолта

Опис на производот

Кога вашето малечко ќе порасне само малку :) и е подготвено за нова авантура во природа, Coccolle VELO е сигурно една од омилените играчки. Трициклот може да се користи почнувајќи од 9 месеци до 6 години, тоа е возможно поради мултифункционалноста на самиот трицикл.
Немора да се грижите околу комфорот на детето, загарантирано е удобно возење со меката и комфорна подлога со која е обложено целото седиште односно седлото на трициклот како и делот за грбчето на вашето малечко. Навалачката може да се подесува на повеќе нивоа со цел да се обезбеди удобна позиција за повремено спиење на вашето дете, а опцијата за свртување на седиштето обезбедува позиција од која во секој момент ќе гледате што прави детето. Малечкото ќе биде обезбедено во секој момент со помош на сигурносниот појас во 3 точки на врзување и предниот браник за заштита. Рачката за возење на предниот дел од трициклот може да се спушти со цел да се добие пониска и поудобна позиција за спиење на детето додека седиштето е свртено спрема родителот.
Компактен и лесен за употреба, Coccolle VELO трициклот е опремен со интуитивен систем за склопување, метална конструкција, рачка за туркање која се подесува по висина, кочници на задните тркала, штитници од кал на тркалата, со што се комбинираат висококвалитени материјали со најновите технологии од доменот на детски трицикли.
Држачот за нозе ќе обезбеди малечкото да ги одмара нозете за време на прошетките, обезбедувајќи удобна позиција.
Држачот за нозе може да се извади целосно кога дете ќе порасне доволно за да може самото да го вози трициклот со помош на педалите на предното тркало.
Предното тркало е опремено со системот ,,слободно тркало" кој се активира со притискање на копче. Овој систем обезебедува детето да врти на педалата а да не влијае на движење на трициклот. Оваа опција се користи кога детето е доволно големо да ги достигне поделата меѓутоа сеуште е рано само да го вози трициклот.
КАРАКТЕРИСТИКИ:
- Опција за свртување на седиштето 360 степени
- Опција за спуштање на седиштето додека е свртено нанапред
- Опција за целосно спуштање на седиштето во лежечка позиција за спиење кога свртено кон родителот
- Опција за спуштање на рачката за управување
- Два вида на држачи за нозе превидени за различна возраст
- Систем за кочење на задните тркала Dual Wheel Brakes
- Систем ,,Слободно тркало" кој овозможува вртење на педалата без да се влијае на движењето на трициклот - се користи кога детето е доволно големо да ги достигне педалата меѓутоа сеуште е рано само да го вози трициклот
- Голема кошница на конструкцијата која ќе ги собере сите предмети за детето и родителот.
- Сигурносен појас во 3 точки на врзување
- Рачка за туркање и управување на трициклот од родителот
- Подесување на сенилото
- Мека подлога и пријатни материјали на седиштето и навалачката
- Систем за лесно склопување и складирање (го собира во багаж од секој вид на автомобил)

СПЕЦИФИКАЦИЈА:
- Се препорачува за возраст од 9 месеци до приближно 6 години
- Тежина на производот: 8.8kg.
- Максимално оптоварување: 30kg.
- Свртување на седиштето 360 степени
- Систем за склопивање
- Тркала изработени од висококвалитена EVA пења со што се спречува дупчење и пробушување.
- Димензии: 76/49/103cm.
- Димензии склопен: 99/46/46 cm.
- Дијаметар на предното тркало: 30cm
- Дијаметар на задните тркала: 26cm
- Растојание помеѓу задните тркала: 36cm

Спецификации

Бренд
COCCOLLE

Карактеристики

Боја на производот
Жолта

Ананас ID

Шифра на производот
YEV07USYOW

EAN /   код

EAN /   код
ANLPZA2BRC
6.980 ДЕНЗаштеда 698 ДЕН
6.282ДЕН
Понудата важи од 14/04/2024 до 13/05/2024

Опис на производот

Кога вашето малечко ќе порасне само малку :) и е подготвено за нова авантура во природа, Coccolle VELO е сигурно една од омилените играчки. Трициклот може да се користи почнувајќи од 9 месеци до 6 години, тоа е возможно поради мултифункционалноста на самиот трицикл.
Немора да се грижите околу комфорот на детето, загарантирано е удобно возење со меката и комфорна подлога со која е обложено целото седиште односно седлото на трициклот како и делот за грбчето на вашето малечко. Навалачката може да се подесува на повеќе нивоа со цел да се обезбеди удобна позиција за повремено спиење на вашето дете, а опцијата за свртување на седиштето обезбедува позиција од која во секој момент ќе гледате што прави детето. Малечкото ќе биде обезбедено во секој момент со помош на сигурносниот појас во 3 точки на врзување и предниот браник за заштита. Рачката за возење на предниот дел од трициклот може да се спушти со цел да се добие пониска и поудобна позиција за спиење на детето додека седиштето е свртено спрема родителот.
Компактен и лесен за употреба, Coccolle VELO трициклот е опремен со интуитивен систем за склопување, метална конструкција, рачка за туркање која се подесува по висина, кочници на задните тркала, штитници од кал на тркалата, со што се комбинираат висококвалитени материјали со најновите технологии од доменот на детски трицикли.
Држачот за нозе ќе обезбеди малечкото да ги одмара нозете за време на прошетките, обезбедувајќи удобна позиција.
Држачот за нозе може да се извади целосно кога дете ќе порасне доволно за да може самото да го вози трициклот со помош на педалите на предното тркало.
Предното тркало е опремено со системот ,,слободно тркало" кој се активира со притискање на копче. Овој систем обезебедува детето да врти на педалата а да не влијае на движење на трициклот. Оваа опција се користи кога детето е доволно големо да ги достигне поделата меѓутоа сеуште е рано само да го вози трициклот.
КАРАКТЕРИСТИКИ:
- Опција за свртување на седиштето 360 степени
- Опција за спуштање на седиштето додека е свртено нанапред
- Опција за целосно спуштање на седиштето во лежечка позиција за спиење кога свртено кон родителот
- Опција за спуштање на рачката за управување
- Два вида на држачи за нозе превидени за различна возраст
- Систем за кочење на задните тркала Dual Wheel Brakes
- Систем ,,Слободно тркало" кој овозможува вртење на педалата без да се влијае на движењето на трициклот - се користи кога детето е доволно големо да ги достигне педалата меѓутоа сеуште е рано само да го вози трициклот
- Голема кошница на конструкцијата која ќе ги собере сите предмети за детето и родителот.
- Сигурносен појас во 3 точки на врзување
- Рачка за туркање и управување на трициклот од родителот
- Подесување на сенилото
- Мека подлога и пријатни материјали на седиштето и навалачката
- Систем за лесно склопување и складирање (го собира во багаж од секој вид на автомобил)

СПЕЦИФИКАЦИЈА:
- Се препорачува за возраст од 9 месеци до приближно 6 години
- Тежина на производот: 8.8kg.
- Максимално оптоварување: 30kg.
- Свртување на седиштето 360 степени
- Систем за склопивање
- Тркала изработени од висококвалитена EVA пења со што се спречува дупчење и пробушување.
- Димензии: 76/49/103cm.
- Димензии склопен: 99/46/46 cm.
- Дијаметар на предното тркало: 30cm
- Дијаметар на задните тркала: 26cm
- Растојание помеѓу задните тркала: 36cm

Спецификации

Бренд
COCCOLLE

Карактеристики

Боја на производот
Жолта

Ананас ID

Шифра на производот
YEV07USYOW

EAN /   код

EAN /   код
ANLPZA2BRC
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.