Selected image for CONVERSE Патики chuck taylor all star eva lift

CONVERSE Патики chuck taylor all star eva lift

D Sport
4.599 ДЕНЗаштеда 920 ДЕН
3.679ДЕН
Понудата важи од 17/05/2024 до 31/05/2024

Боја:Црна

Големина

Опис на производот

Компанијата е основана во 1908 година во Америка.
Во 1917 година, компанијата го дизајнираше претходникот на модерната Ол-Стар наречена „Нелизгање“.
А патиката е составена од гумен ѓон и платно погоре.
Тие беа дизајнирани како атлетски чевли за кошаркари.
Во 1920-тите, благодарение на забелешките, но и на напредокот на Чарлс Тејлор, кошаркарот и продавачот на Конверс, тие станаа популарни.
Поради огромното влијание врз унапредувањето на брендот и подобрувања во дизајнот, неговото име е додадено на амблемот. Така се роди патиката „Chuck Taylor“ All Star , носена од многу професионални кошаркари.
Со текот на годините, Converse Chuck Taylor All Stars го направија преминот од спортско во секојдневно носење.
Првично, елитните кошаркарски патики на Chuck Taylor All Stars еволуираа во патики што беа избор на многу субкултури, особено уметници и музичари.
Converse е посебна филозофија, заштитен знак на многу генерации, бренд со традиција. Во 2003 година, Nike го купи брендот Converse.

Спецификации

Бренд
CONVERSE

Тежина и димензии

Тежина
0.9 kg

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Пол
Женски
Големина
6

Ананас ID

Шифра на производот
LYL90KH6KN

EAN /   код

EAN /   код
194433828826
4.599 ДЕНЗаштеда 920 ДЕН
3.679ДЕН
Понудата важи од 17/05/2024 до 31/05/2024

Опис на производот

Компанијата е основана во 1908 година во Америка.
Во 1917 година, компанијата го дизајнираше претходникот на модерната Ол-Стар наречена „Нелизгање“.
А патиката е составена од гумен ѓон и платно погоре.
Тие беа дизајнирани како атлетски чевли за кошаркари.
Во 1920-тите, благодарение на забелешките, но и на напредокот на Чарлс Тејлор, кошаркарот и продавачот на Конверс, тие станаа популарни.
Поради огромното влијание врз унапредувањето на брендот и подобрувања во дизајнот, неговото име е додадено на амблемот. Така се роди патиката „Chuck Taylor“ All Star , носена од многу професионални кошаркари.
Со текот на годините, Converse Chuck Taylor All Stars го направија преминот од спортско во секојдневно носење.
Првично, елитните кошаркарски патики на Chuck Taylor All Stars еволуираа во патики што беа избор на многу субкултури, особено уметници и музичари.
Converse е посебна филозофија, заштитен знак на многу генерации, бренд со традиција. Во 2003 година, Nike го купи брендот Converse.

Спецификации

Бренд
CONVERSE

Тежина и димензии

Тежина
0.9 kg

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Пол
Женски
Големина
6

Ананас ID

Шифра на производот
LYL90KH6KN

EAN /   код

EAN /   код
194433828826
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.