0 thumbnail image for ДИЕТФАРМ Магнезиум 400 мг 20 кесички 112454
1 thumbnail image for ДИЕТФАРМ Магнезиум 400 мг 20 кесички 112454
Selected image for ДИЕТФАРМ Магнезиум 400 мг 20 кесички 112454
Selected image for ДИЕТФАРМ Магнезиум 400 мг 20 кесички 112454

ДИЕТФАРМ Магнезиум 400 мг 20 кесички 112454

180ДЕН

Опис на производот

• МАГНЕЗИУМ 400MG: Магнезиумот е клучен минерал за одржување на здравјето и виталноста. Со 400 mg по кесичка, овој додаток обезбедува оптимална доза за поддршка на вашите дневни потреби.

• НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАМОРОТ: Ако често се чувствувате уморни или исцрпени, овие гранули можат да помогнат да се намали чувството на замор и исцрпеност, враќајќи ви ја енергијата што ви е потребна за вашите секојдневни активности.

• МУСКУЛНА ФУНКЦИЈА: Со редовно земање на овој додаток придонесувате за нормална мускулна функција, што е особено важно доколку сте физички активна личност или се занимавате со спорт.

• НЕРВЕН СИСТЕМ: Магнезиумот игра важна улога во функционирањето на нервниот систем, придонесувајќи за вашата ментална јасност и општото чувство за благосостојба.

• БАЛАНС НА ЕЛЕКТРОЛИТ: Одржувањето на електролитната рамнотежа е од клучно значење за многу процеси во телото, вклучувајќи го и преносот на нервните импулси и мускулната контракција.

Магнезиумот е минерал кој игра важна улога во многу функции на нашето тело. Гранулите DIETPHARM Magnesium 400mg се дизајнирани да ви ја обезбедат потребната количина на магнезиум, помагајќи ви да го одржите вашето тело во оптимална состојба. Ако се борите со замор или исцрпеност, овие гранули можат да бидат ваш сојузник во враќањето на енергијата.

Освен што помага да се намали заморот, магнезиумот е важен и за нормална мускулна функција, што може да биде од голема корист после напорни тренинзи или долги денови на работа. Исто така, поддршката на нервниот систем значи дека ќе се чувствувате ментално појасни и поподготвени за предизвиците што ве очекуваат.

Не заборавајте на важноста на електролитниот баланс, особено ако сте активна личност. Гранулите DIETPHARM Magnesium 400mg ви помагаат да ја одржите таа рамнотежа, овозможувајќи ви да се чувствувате добро и да функционирате на највисоко ниво.

За да го одржите здравјето и виталноста, размислете да додадете гранули DIETPHARM Magnesium 400mg во вашата дневна рутина. Дајте му на вашето тело потребната поддршка. Пробајте ги денес!

Спецификации

Бренд
DIETPHARM

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Карактеристики

Квантитет
20
Како да се користи
Гранулите се нанесуваат директно во устата, не треба да се раствораат во вода или друга течност. Оставете ги гранулите да се растворат во устата кратко време и проголтајте.
Начин на дозирање
Возрасните земаат 1 кесичка дневно.

Ананас ID

Шифра на производот
PAJSP14N1V

EAN /   код

EAN /   код
3858881242999
180ДЕН

Опис на производот

• МАГНЕЗИУМ 400MG: Магнезиумот е клучен минерал за одржување на здравјето и виталноста. Со 400 mg по кесичка, овој додаток обезбедува оптимална доза за поддршка на вашите дневни потреби.

• НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАМОРОТ: Ако често се чувствувате уморни или исцрпени, овие гранули можат да помогнат да се намали чувството на замор и исцрпеност, враќајќи ви ја енергијата што ви е потребна за вашите секојдневни активности.

• МУСКУЛНА ФУНКЦИЈА: Со редовно земање на овој додаток придонесувате за нормална мускулна функција, што е особено важно доколку сте физички активна личност или се занимавате со спорт.

• НЕРВЕН СИСТЕМ: Магнезиумот игра важна улога во функционирањето на нервниот систем, придонесувајќи за вашата ментална јасност и општото чувство за благосостојба.

• БАЛАНС НА ЕЛЕКТРОЛИТ: Одржувањето на електролитната рамнотежа е од клучно значење за многу процеси во телото, вклучувајќи го и преносот на нервните импулси и мускулната контракција.

Магнезиумот е минерал кој игра важна улога во многу функции на нашето тело. Гранулите DIETPHARM Magnesium 400mg се дизајнирани да ви ја обезбедат потребната количина на магнезиум, помагајќи ви да го одржите вашето тело во оптимална состојба. Ако се борите со замор или исцрпеност, овие гранули можат да бидат ваш сојузник во враќањето на енергијата.

Освен што помага да се намали заморот, магнезиумот е важен и за нормална мускулна функција, што може да биде од голема корист после напорни тренинзи или долги денови на работа. Исто така, поддршката на нервниот систем значи дека ќе се чувствувате ментално појасни и поподготвени за предизвиците што ве очекуваат.

Не заборавајте на важноста на електролитниот баланс, особено ако сте активна личност. Гранулите DIETPHARM Magnesium 400mg ви помагаат да ја одржите таа рамнотежа, овозможувајќи ви да се чувствувате добро и да функционирате на највисоко ниво.

За да го одржите здравјето и виталноста, размислете да додадете гранули DIETPHARM Magnesium 400mg во вашата дневна рутина. Дајте му на вашето тело потребната поддршка. Пробајте ги денес!

Спецификации

Бренд
DIETPHARM

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Карактеристики

Квантитет
20
Како да се користи
Гранулите се нанесуваат директно во устата, не треба да се раствораат во вода или друга течност. Оставете ги гранулите да се растворат во устата кратко време и проголтајте.
Начин на дозирање
Возрасните земаат 1 кесичка дневно.

Ананас ID

Шифра на производот
PAJSP14N1V

EAN /   код

EAN /   код
3858881242999
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.