Slike DOPPEL HERZ Комплекс со цинк, селен и витамин Ц за имунитет 20/1 105923
Slike DOPPEL HERZ Комплекс со цинк, селен и витамин Ц за имунитет 20/1 105923
Slike DOPPEL HERZ Комплекс со цинк, селен и витамин Ц за имунитет 20/1 105923
Slike DOPPEL HERZ Комплекс со цинк, селен и витамин Ц за имунитет 20/1 105923
Slike DOPPEL HERZ Комплекс со цинк, селен и витамин Ц за имунитет 20/1 105923
Slike DOPPEL HERZ Комплекс со цинк, селен и витамин Ц за имунитет 20/1 105923
Slike DOPPEL HERZ Комплекс со цинк, селен и витамин Ц за имунитет 20/1 105923
Slike DOPPEL HERZ Комплекс со цинк, селен и витамин Ц за имунитет 20/1 105923

DOPPEL HERZ Комплекс со цинк, селен и витамин Ц за имунитет 20/1 105923

Anni Farm
460ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

За здравје и силен имунитет неопходен е адекватен внес на есенцијални хранливи материи.

Производот содржи цинк, селен, хистидин и витамин Ц во форма на прав со вкус на портокал. Состојките придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес. Се користи по една кесичка дневно, содржината од кесичката се истура директно на јазикот, полека се раствора во устата и се проголтува.

За здравје и силен имунитет неопходен е адекватен внес на есенцијални хранливи материи.
Овие хранливи материи вклучуваат цинк, протеинска молекула хистидин и витамин Ц, кои играат важна улога во метаболизмот. Цинкот е исклучително важен за имунолошкиот систем. Ја контролира функцијата на повеќе од 200 ензими и е вклучен во многу метаболички процеси како што се клеточната делба и раст и градење на протеини.
Цинкот, витаминот Ц и Л-хистидин се поддржуваат едни со други во функција на заштита на клетките.
Потребата од цинк и витамин Ц е поголема во ситуации на физички стрес и физички напор како и пушење отколку во нормални околности, а за да се заштити телото потребно е да се внесуваат повеќе од овие супстанции.
Телото не може да синтетизира цинк и не може да го складира во големи количини, па затоа е важно редовното внесување на овој микроелемент.
Некои прехранбени состојки не дозволуваат цинкот да се задржува во цревата, како што е фитинската киселина, но други супстанции, како што е хистидинот, ја поддржуваат апсорпцијата на цинкот.
Хистидин е дел од транспортниот систем кој е од суштинско значење за транспортот и апсорпцијата на цинкот во телото.
Хистидин е амино киселина и како дел од протеинот е неопходен за синтетизирање на хемоглобинот. Хемоглобинот го врзува кислородот и го испраќа до клетките на телото.

Содржина:
• Цинк 10 mg 100% 0,8 g
• Селен 50 µg91%0,004 g
• Витамин Ц100 mg 125%7,7 g
• L-хистидин 50 mg−3,8 g

Спецификации

Бренд
DOPPEL HERZ

Карактеристики

Квантитет
20 кесички
Како да се користи
Истурете ја содржината на кесичката директно на јазикот, полека растворете ја во устата и проголтајте.
Начин на дозирање
1 кесичка дневно

Ананас ID

Шифра на производот
MKSYZVQ1FN

EAN /   код

EAN /   код
4009932002546
460ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

За здравје и силен имунитет неопходен е адекватен внес на есенцијални хранливи материи.

Производот содржи цинк, селен, хистидин и витамин Ц во форма на прав со вкус на портокал. Состојките придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес. Се користи по една кесичка дневно, содржината од кесичката се истура директно на јазикот, полека се раствора во устата и се проголтува.

За здравје и силен имунитет неопходен е адекватен внес на есенцијални хранливи материи.
Овие хранливи материи вклучуваат цинк, протеинска молекула хистидин и витамин Ц, кои играат важна улога во метаболизмот. Цинкот е исклучително важен за имунолошкиот систем. Ја контролира функцијата на повеќе од 200 ензими и е вклучен во многу метаболички процеси како што се клеточната делба и раст и градење на протеини.
Цинкот, витаминот Ц и Л-хистидин се поддржуваат едни со други во функција на заштита на клетките.
Потребата од цинк и витамин Ц е поголема во ситуации на физички стрес и физички напор како и пушење отколку во нормални околности, а за да се заштити телото потребно е да се внесуваат повеќе од овие супстанции.
Телото не може да синтетизира цинк и не може да го складира во големи количини, па затоа е важно редовното внесување на овој микроелемент.
Некои прехранбени состојки не дозволуваат цинкот да се задржува во цревата, како што е фитинската киселина, но други супстанции, како што е хистидинот, ја поддржуваат апсорпцијата на цинкот.
Хистидин е дел од транспортниот систем кој е од суштинско значење за транспортот и апсорпцијата на цинкот во телото.
Хистидин е амино киселина и како дел од протеинот е неопходен за синтетизирање на хемоглобинот. Хемоглобинот го врзува кислородот и го испраќа до клетките на телото.

Содржина:
• Цинк 10 mg 100% 0,8 g
• Селен 50 µg91%0,004 g
• Витамин Ц100 mg 125%7,7 g
• L-хистидин 50 mg−3,8 g

Спецификации

Бренд
DOPPEL HERZ

Карактеристики

Квантитет
20 кесички
Како да се користи
Истурете ја содржината на кесичката директно на јазикот, полека растворете ја во устата и проголтајте.
Начин на дозирање
1 кесичка дневно

Ананас ID

Шифра на производот
MKSYZVQ1FN

EAN /   код

EAN /   код
4009932002546
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.