Selected image for DOPPEL HERZ Сируп киндер мултивитамински 150ml

DOPPEL HERZ Сируп киндер мултивитамински 150ml

790ДЕН

Боја:Без боја

Опис на производот

Со здравјето на децата нема компромис, KINDER сирупот од Doppelherz содржи се што е потребно за нормален раст и развој на најмалите. 12 витамини, 5 минерали + есенцијалната аминокиселина Л-Лизин. Идеалната комбинација од есенцијалната аминокиселина Л-Лизин со одбрани витамини и минерали создадоа препарат кој освен во подигнување, учествува и во создавањето на имунолошкиот систем кај нашите најмили.
ЗА ЦЕЛОКУПНО ЗДРАВЈЕ НА ВАШИТЕ ДЕЦА 12 витамини и 5 минерали потребни за нормален раст и развој + есенцијалната аминокиселина Л-Лизин.– развој и здравје на видот (Витамин А)– развој на коските и забите (Витамин А, Магнезиум, Манган)– формирање на крвта (Витамин А, Железо, Витамин Б6 и Б12, Фолна киселина)– когнитивен развој (Јод, Б-витамини, Железо, Цинк)– зајакнување на имунолошкиот систем (Витамин Ц, Железо, Цинк)– нормална функција на метаболизмот (Б- витамини, Магнезиум)
Состојки:Л- Лизин 50 mg Витамин A 400 µg Витамин Б1 1,5 mg Витамин Б2 1,4 mg Витамин Б6 1 mg Витамин Б12 2 µg Витамин Ц 40 mg Витамин Д3 5 µg Витамин E 6 mg Биотин 50 µg Фолна киселина 200 µg Ниацин 8 mg Пантотенска киселина 3 mg
Дозирање:
Деца 3-6 години 2.5 ml дневно
Деца 7-12 години 5 ml дневно
Деца над 12 години 10 ml дневн

Спецификации

Бренд
DOPPEL HERZ

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
9X34KKRFSD

EAN /   код

EAN /   код
4009932921403
790ДЕН

Опис на производот

Со здравјето на децата нема компромис, KINDER сирупот од Doppelherz содржи се што е потребно за нормален раст и развој на најмалите. 12 витамини, 5 минерали + есенцијалната аминокиселина Л-Лизин. Идеалната комбинација од есенцијалната аминокиселина Л-Лизин со одбрани витамини и минерали создадоа препарат кој освен во подигнување, учествува и во создавањето на имунолошкиот систем кај нашите најмили.
ЗА ЦЕЛОКУПНО ЗДРАВЈЕ НА ВАШИТЕ ДЕЦА 12 витамини и 5 минерали потребни за нормален раст и развој + есенцијалната аминокиселина Л-Лизин.– развој и здравје на видот (Витамин А)– развој на коските и забите (Витамин А, Магнезиум, Манган)– формирање на крвта (Витамин А, Железо, Витамин Б6 и Б12, Фолна киселина)– когнитивен развој (Јод, Б-витамини, Железо, Цинк)– зајакнување на имунолошкиот систем (Витамин Ц, Железо, Цинк)– нормална функција на метаболизмот (Б- витамини, Магнезиум)
Состојки:Л- Лизин 50 mg Витамин A 400 µg Витамин Б1 1,5 mg Витамин Б2 1,4 mg Витамин Б6 1 mg Витамин Б12 2 µg Витамин Ц 40 mg Витамин Д3 5 µg Витамин E 6 mg Биотин 50 µg Фолна киселина 200 µg Ниацин 8 mg Пантотенска киселина 3 mg
Дозирање:
Деца 3-6 години 2.5 ml дневно
Деца 7-12 години 5 ml дневно
Деца над 12 години 10 ml дневн

Спецификации

Бренд
DOPPEL HERZ

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
9X34KKRFSD

EAN /   код

EAN /   код
4009932921403
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.