Slike DOPPELHERZ Колаген 11.000/ 1 ампулa
Slike DOPPELHERZ Колаген 11.000/ 1 ампулa

DOPPELHERZ Колаген 11.000/ 1 ампулa

Anni Farm
109ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Колаген 11000 Плус содржи хранливи материи кои се важни за здравјето на мускулите и скелетот и заштита на клетките. Колагенот е квантитативно најважен протеин на нашиот организам, го сочинува мнозинството од повеќето сврзни ткива и ги одредува нивните својства. Тој е фиброзна компонента на коските, ‘рскавицата и тетивите. Колагенските влакна имаат значително затегнувачка цврстина. На пример, за разбивање на колагенски влакна со дијаметар од 1 мм, потребно е оптоварување од 10 до 40 кг. Витаминот Ц придонесува кон нормално формирање на колагенот важен за нормално функционирање на ‘рскавицата. Колаген 11000 Плус содржи хранливи материи кои се важни за здравјето на мускулите и скелетот и заштита на клетките.
Состојки:
Колаген хидролизат 11g
Хондроитин сулфат 100mg
Витамин Ц 60mg
Витамин Д 5 μg
Бакар 300 μg
Селен 16,5 μg
Дозирање: 1 вијала дневно

Спецификации

Бренд
DOPPELHERZ

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
YR3NUVYR3B

EAN /   код

EAN /   код
AND91PPSZC
109ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Колаген 11000 Плус содржи хранливи материи кои се важни за здравјето на мускулите и скелетот и заштита на клетките. Колагенот е квантитативно најважен протеин на нашиот организам, го сочинува мнозинството од повеќето сврзни ткива и ги одредува нивните својства. Тој е фиброзна компонента на коските, ‘рскавицата и тетивите. Колагенските влакна имаат значително затегнувачка цврстина. На пример, за разбивање на колагенски влакна со дијаметар од 1 мм, потребно е оптоварување од 10 до 40 кг. Витаминот Ц придонесува кон нормално формирање на колагенот важен за нормално функционирање на ‘рскавицата. Колаген 11000 Плус содржи хранливи материи кои се важни за здравјето на мускулите и скелетот и заштита на клетките.
Состојки:
Колаген хидролизат 11g
Хондроитин сулфат 100mg
Витамин Ц 60mg
Витамин Д 5 μg
Бакар 300 μg
Селен 16,5 μg
Дозирање: 1 вијала дневно

Спецификации

Бренд
DOPPELHERZ

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
YR3NUVYR3B

EAN /   код

EAN /   код
AND91PPSZC
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.