Slike DR.VITON Serrapeptase 80000 IU 30/1
Slike DR.VITON Serrapeptase 80000 IU 30/1

DR.VITON Serrapeptase 80000 IU 30/1

Anni Farm
840ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Производ кој содржи протеолитички ензим серапептаза со моќни антиинфламаторни својства што помага во намалување на воспалението и болката. Серапептазата се добива од изолирани бактерии, серотипови Е15. Во својата органска форма, овој ензим се наоѓа во дигестивниот систем на свилената буба.

• Ги намалува воспалителните процеси, особено во ушите, носот и грлото
• Превенција и помош при атеросклероза
• Го намалува хроничното црвенило
• Помага при повреди кои предизвикале ткивна траума
• Ја намалува болката, задржувањето на водата и отокот
• Помага при синузитис

Спецификации

Бренд
DR.VITON

Карактеристики

Квантитет
30 капсули
Состојки
Ензим Серапептаза 80000 IU
Како да се користи
1 капсула дневно 2 часа после оброк

Ананас ID

Шифра на производот
LY7NUPIP13

EAN /   код

EAN /   код
5319991795075
840ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Производ кој содржи протеолитички ензим серапептаза со моќни антиинфламаторни својства што помага во намалување на воспалението и болката. Серапептазата се добива од изолирани бактерии, серотипови Е15. Во својата органска форма, овој ензим се наоѓа во дигестивниот систем на свилената буба.

• Ги намалува воспалителните процеси, особено во ушите, носот и грлото
• Превенција и помош при атеросклероза
• Го намалува хроничното црвенило
• Помага при повреди кои предизвикале ткивна траума
• Ја намалува болката, задржувањето на водата и отокот
• Помага при синузитис

Спецификации

Бренд
DR.VITON

Карактеристики

Квантитет
30 капсули
Состојки
Ензим Серапептаза 80000 IU
Како да се користи
1 капсула дневно 2 часа после оброк

Ананас ID

Шифра на производот
LY7NUPIP13

EAN /   код

EAN /   код
5319991795075
Понуди од други продавачи за истиот производ
DR.VITON Serrapeptase 80000 IU 30/1
DR.VITON Serrapeptase 80000 IU 30/1
710ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
DR.VITON Serrapeptase 80000 IU 30/1
DR.VITON Serrapeptase 80000 IU 30/1
710ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.