Selected image for ELMEX Kids паста за заби , 50 ml

ELMEX Kids паста за заби , 50 ml

210ДЕН

Опис на производот

Elmex® производите со амино флуорид ги заштитуваат забите од кариес
Повеќе од 400 научни истражувања ги открија извонредните својства на амино флуоридите кои се содржат во elmex® производите.
Амино флуоридите ја зајакнуваат и ја реминерализираат глеѓта и создаваат заштитен слој на површината од сите заби.
Како делуваат амино флуоридите?
Благодарение на уникатните својства амино флуоридите брзо создаваат траен и заштитен слој на површината на забите.
Овој слој ефикасно ги штити забите од напад на киселини.
Флуориднитејони кои се присутни во устата помагаат во процесот на реминерализација кој се базира во вградувањена калциум и фосфати во глеѓта, и на тој начин заштита од понатамошен развој на кариесот.
Амино флуоридите го намалуваат метаболизмот и размножувањето на бактериите кои се одговорни за појавата на кариес.

Спецификации

Бренд
ELMEX

Тежина и димензии

Тежина
0.22 kg

Ананас ID

Шифра на производот
KI47X1IJBP

EAN /   код

EAN /   код
4007965508004
210ДЕН

Опис на производот

Elmex® производите со амино флуорид ги заштитуваат забите од кариес
Повеќе од 400 научни истражувања ги открија извонредните својства на амино флуоридите кои се содржат во elmex® производите.
Амино флуоридите ја зајакнуваат и ја реминерализираат глеѓта и создаваат заштитен слој на површината од сите заби.
Како делуваат амино флуоридите?
Благодарение на уникатните својства амино флуоридите брзо создаваат траен и заштитен слој на површината на забите.
Овој слој ефикасно ги штити забите од напад на киселини.
Флуориднитејони кои се присутни во устата помагаат во процесот на реминерализација кој се базира во вградувањена калциум и фосфати во глеѓта, и на тој начин заштита од понатамошен развој на кариесот.
Амино флуоридите го намалуваат метаболизмот и размножувањето на бактериите кои се одговорни за појавата на кариес.

Спецификации

Бренд
ELMEX

Тежина и димензии

Тежина
0.22 kg

Ананас ID

Шифра на производот
KI47X1IJBP

EAN /   код

EAN /   код
4007965508004
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.