Slike EMBRYOLISSE Повеќенаменски крем за чувствителна кожа Lait Creme Sensitive 100 ml
Slike EMBRYOLISSE Повеќенаменски крем за чувствителна кожа Lait Creme Sensitive 100 ml

EMBRYOLISSE Повеќенаменски крем за чувствителна кожа Lait Creme Sensitive 100 ml

Anni Farm
1.515ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Хипоалергична нега за чувствителна, многу чувствителна и реактивна кожа, во специјална формулација без парфеми со 98% состојки од природно потекло, наменета за целото семејство (бебиња, деца, возрасни). Повеќенаменски хранлив хидратантен крем за чувствителна кожа. Производ со висока толеранција, тестиран под дерматолошка и педијатриска контрола. Без парфеми и парабени. Не остава лепливи и масни остатоци. Активните состојки (алое вера, протеин од соја, шеа путер и пчелин восок) ја хидрираат кожата, правејќи ја еластична и мека, додека омекнувачките масла од природно потекло и витамини ја негуваат и регенерираат кожата, ја зајакнуваат хидролипидната бариера и ја намалуваат чувствителноста на кожата, обезбедувајќи итно и долготрајна хидратација.како и заштита од надворешни влијанија.

Спецификации

Бренд
EMBRYOLISSE

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Бела
Како да се користи
Нанесете мала количина наутро како прајмер за шминка, хидратантна или крема за после бричење.Нанесете мала количина на средство за чистење лице и крем за отстранување на шминка на тапферот наутро и навечер. За бебиња и деца, нанесете на суви места на лицето и телото.
Состојки
AQUA (WATER). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. GLYCERIN. OCTYLDODECANOL. CETEARYL ALCOHOL. BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER. CERA ALBA (BEESWAX). CETYL PHOSPHATE. 1,2 HEXANEDIOL. CAPRYLYL GLYCOL. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. SODIUM HYDROXIDE. PROPYLENE GLYCOL. TOCOPHEROL. TROPOLONE. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL. HYDROLYZED SOY PROTEIN. ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT.

Тежина

Волумен
100 ml

Ананас ID

Шифра на производот
Z0TYZ7EKPL

EAN /   код

EAN /   код
3350900001681
1.515ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Хипоалергична нега за чувствителна, многу чувствителна и реактивна кожа, во специјална формулација без парфеми со 98% состојки од природно потекло, наменета за целото семејство (бебиња, деца, возрасни). Повеќенаменски хранлив хидратантен крем за чувствителна кожа. Производ со висока толеранција, тестиран под дерматолошка и педијатриска контрола. Без парфеми и парабени. Не остава лепливи и масни остатоци. Активните состојки (алое вера, протеин од соја, шеа путер и пчелин восок) ја хидрираат кожата, правејќи ја еластична и мека, додека омекнувачките масла од природно потекло и витамини ја негуваат и регенерираат кожата, ја зајакнуваат хидролипидната бариера и ја намалуваат чувствителноста на кожата, обезбедувајќи итно и долготрајна хидратација.како и заштита од надворешни влијанија.

Спецификации

Бренд
EMBRYOLISSE

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Бела
Како да се користи
Нанесете мала количина наутро како прајмер за шминка, хидратантна или крема за после бричење.Нанесете мала количина на средство за чистење лице и крем за отстранување на шминка на тапферот наутро и навечер. За бебиња и деца, нанесете на суви места на лицето и телото.
Состојки
AQUA (WATER). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. GLYCERIN. OCTYLDODECANOL. CETEARYL ALCOHOL. BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER. CERA ALBA (BEESWAX). CETYL PHOSPHATE. 1,2 HEXANEDIOL. CAPRYLYL GLYCOL. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. SODIUM HYDROXIDE. PROPYLENE GLYCOL. TOCOPHEROL. TROPOLONE. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL. HYDROLYZED SOY PROTEIN. ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT.

Тежина

Волумен
100 ml

Ананас ID

Шифра на производот
Z0TYZ7EKPL

EAN /   код

EAN /   код
3350900001681

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.