Selected image for ESI Erbaven ретард

ESI Erbaven ретард

410ДЕН

Опис на производот

• ПОДДРШКА ЗА МИКРОЦИРКУЛАЦИЈА: ESI Erbaven retard е додаток во исхраната дизајниран да ја подобри микроциркулацијата и да ги ублажи поплаките како што е чувството на тешки нозе, благодарение на внимателно избраните растителни екстракти.
• ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ: Содржи Троксерутин и екстракти од костен, црвена винова лоза, центела, руска и боровинка, кои се познати по нивното благотворно дејство врз крвните и лимфните капилари.
• RETARD ФОРМУЛА: Специјалната формулација со продолжено ослободување овозможува постепено и стабилно распаѓање на таблетата, обезбедувајќи долготраен ефект и оптимална асимилација на активните компоненти.
• ЕДНОСТАВНА УПОТРЕБА: Се препорачува да се зема по еден ретард на овалетата дневно, што ја олеснува редовната употреба и придржувањето до препорачаниот режим.
• КВАЛИТЕТ И БЕЗБЕДНОСТ: Произведен од реномираниот производител ESI SpA, со строго почитување на стандардите за квалитет и безбедност.

Erbaven retard е ваш сојузник во борбата против проблемите со микроциркулацијата. Ако поминувате многу време на нозе или во седечка положба, овој додаток може да ви помогне да го одржите здравјето на крвните садови. Неговата уникатна формула за ретард гарантира дека активните компоненти се ослободуваат постепено, обезбедувајќи долготраен ефект и помагајќи му на вашето тело ефикасно да ги користи.

Состојките како Троксерутин, костенот и црвената лоза се познати по нивните позитивни ефекти врз микроциркулацијата, додека центелата и боровинките придонесуваат за чувство на леснотија во нозете. Руската билка е особено ценета поради нејзината улога во функционалноста на венскиот систем.

Едноставно земајте по еден ovalette retard дневно со чаша вода и оставете ја природата да го следи својот тек. Не заборавајте дека додатоците во исхраната служат како додаток на урамнотежена исхрана, а не како замена за неа.

За оптимални резултати, бидете доследни во употреба и следете ги препораките на производителот. Ако имате какви било прашања или грижи, консултирајте се со експерт пред употреба. Добијте го вашиот ESI Erbaven ретард пакет и поддржете го вашето здравје на природен начин.

Спецификации

Бренд
ESI

Тежина и димензии

Тежина
0.39 kg

Ананас ID

Шифра на производот
KI2TL34LE4

EAN /   код

EAN /   код
8008843128310
410ДЕН

Опис на производот

• ПОДДРШКА ЗА МИКРОЦИРКУЛАЦИЈА: ESI Erbaven retard е додаток во исхраната дизајниран да ја подобри микроциркулацијата и да ги ублажи поплаките како што е чувството на тешки нозе, благодарение на внимателно избраните растителни екстракти.
• ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ: Содржи Троксерутин и екстракти од костен, црвена винова лоза, центела, руска и боровинка, кои се познати по нивното благотворно дејство врз крвните и лимфните капилари.
• RETARD ФОРМУЛА: Специјалната формулација со продолжено ослободување овозможува постепено и стабилно распаѓање на таблетата, обезбедувајќи долготраен ефект и оптимална асимилација на активните компоненти.
• ЕДНОСТАВНА УПОТРЕБА: Се препорачува да се зема по еден ретард на овалетата дневно, што ја олеснува редовната употреба и придржувањето до препорачаниот режим.
• КВАЛИТЕТ И БЕЗБЕДНОСТ: Произведен од реномираниот производител ESI SpA, со строго почитување на стандардите за квалитет и безбедност.

Erbaven retard е ваш сојузник во борбата против проблемите со микроциркулацијата. Ако поминувате многу време на нозе или во седечка положба, овој додаток може да ви помогне да го одржите здравјето на крвните садови. Неговата уникатна формула за ретард гарантира дека активните компоненти се ослободуваат постепено, обезбедувајќи долготраен ефект и помагајќи му на вашето тело ефикасно да ги користи.

Состојките како Троксерутин, костенот и црвената лоза се познати по нивните позитивни ефекти врз микроциркулацијата, додека центелата и боровинките придонесуваат за чувство на леснотија во нозете. Руската билка е особено ценета поради нејзината улога во функционалноста на венскиот систем.

Едноставно земајте по еден ovalette retard дневно со чаша вода и оставете ја природата да го следи својот тек. Не заборавајте дека додатоците во исхраната служат како додаток на урамнотежена исхрана, а не како замена за неа.

За оптимални резултати, бидете доследни во употреба и следете ги препораките на производителот. Ако имате какви било прашања или грижи, консултирајте се со експерт пред употреба. Добијте го вашиот ESI Erbaven ретард пакет и поддржете го вашето здравје на природен начин.

Спецификации

Бренд
ESI

Тежина и димензии

Тежина
0.39 kg

Ананас ID

Шифра на производот
KI2TL34LE4

EAN /   код

EAN /   код
8008843128310
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.