Selected image for ESI Rigenforte капсули за коса и нокти А30

ESI Rigenforte капсули за коса и нокти А30

360ДЕН

Опис на производот

Додаток во исхраната со комплексот Biotinax, витамини, минерали и амино киселини, корисен за оштетена коса, нокти и кожа.
Ја подобрува состојбата и изгледот на кожата, косата и ноктите. Ја зајакнува косата и го спречува прекумерното опаѓање, помага за регенерација на косата и ноктите, го забавува стареењето на кожата и ја намалува кршливоста на косата и ноктите.

Спецификации

Бренд
ESI

Тежина и димензии

Тежина
0.37 kg

Карактеристики

Квантитет
30 капсули
Состојки
Л-метионин, Л-цистеин, пантотенска киселина, витамин Е, цинк, витамин Б6, бакар, фолна киселина, селен, Д-биотин.
Како да се користи
1 капсула на ден.
Е наменето за
Ја подобрува состојбата и изгледот на кожата, косата и ноктите. Ја зајакнува косата и го спречува прекумерното опаѓање, помага за регенерација на косата и ноктите, го забавува стареењето на кожата и ја намалува кршливоста на косата и ноктите.
Без глутен
Да

Ананас ID

Шифра на производот
9G44K8WGWB

EAN /   код

EAN /   код
8008843010158
360ДЕН

Опис на производот

Додаток во исхраната со комплексот Biotinax, витамини, минерали и амино киселини, корисен за оштетена коса, нокти и кожа.
Ја подобрува состојбата и изгледот на кожата, косата и ноктите. Ја зајакнува косата и го спречува прекумерното опаѓање, помага за регенерација на косата и ноктите, го забавува стареењето на кожата и ја намалува кршливоста на косата и ноктите.

Спецификации

Бренд
ESI

Тежина и димензии

Тежина
0.37 kg

Карактеристики

Квантитет
30 капсули
Состојки
Л-метионин, Л-цистеин, пантотенска киселина, витамин Е, цинк, витамин Б6, бакар, фолна киселина, селен, Д-биотин.
Како да се користи
1 капсула на ден.
Е наменето за
Ја подобрува состојбата и изгледот на кожата, косата и ноктите. Ја зајакнува косата и го спречува прекумерното опаѓање, помага за регенерација на косата и ноктите, го забавува стареењето на кожата и ја намалува кршливоста на косата и ноктите.
Без глутен
Да

Ананас ID

Шифра на производот
9G44K8WGWB

EAN /   код

EAN /   код
8008843010158
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.