Selected image for ESSENSA Marisol strong jet спреј за нос , 120 ml

ESSENSA Marisol strong jet спреј за нос , 120 ml

370ДЕН

Опис на производот

Marisol Strong Jet е хипертоничен спреј за нос на база на морска вода , природно богата со минерали, со потекло од заливот Канкал во Франција, прочуена по својот висок квалитет и исклучителната чистота ( Класа А ).
Marisol Strong Jet претставува целосно природен назален деконгестив кој овозможува механичко чистење и ослободување на горните дишни патишта, како и намалување на отокот на мукозните мембрани.
Marisol Strong Jet е 100% природен, и без конзерванси, додека со посебни технолошки постапки е овозможено да најважните благотворни својства на природната морска вода бидат целосно зачувани. Има силен деконгестивен ефект, благодарение на хипертоничните својства. Ја навлажнува и регенерира назалната слузокожа, и со испирање ги отстранува алергените и честичките од надворешната средина, кои доведуваат до иритација.
Marisol Strong Jet има ергономски апликатор кој овозможува едноставно и комфорно користење.
Marisol Strong Jet со распрснувањето со оптимална јачина и млаз во вид на глејзер може да се користи секојдневно и е погоден за примена кај деца од 3 години и возрасни.
Процентуално натриум-хлорид во Marisol Strong Jet е 2,2%.

Спецификации

Бренд
ESSENSA

Тежина и димензии

Тежина
0.25 kg

Ананас ID

Шифра на производот
ELV6X29TE9

EAN /   код

EAN /   код
8606011748577
370ДЕН

Опис на производот

Marisol Strong Jet е хипертоничен спреј за нос на база на морска вода , природно богата со минерали, со потекло од заливот Канкал во Франција, прочуена по својот висок квалитет и исклучителната чистота ( Класа А ).
Marisol Strong Jet претставува целосно природен назален деконгестив кој овозможува механичко чистење и ослободување на горните дишни патишта, како и намалување на отокот на мукозните мембрани.
Marisol Strong Jet е 100% природен, и без конзерванси, додека со посебни технолошки постапки е овозможено да најважните благотворни својства на природната морска вода бидат целосно зачувани. Има силен деконгестивен ефект, благодарение на хипертоничните својства. Ја навлажнува и регенерира назалната слузокожа, и со испирање ги отстранува алергените и честичките од надворешната средина, кои доведуваат до иритација.
Marisol Strong Jet има ергономски апликатор кој овозможува едноставно и комфорно користење.
Marisol Strong Jet со распрснувањето со оптимална јачина и млаз во вид на глејзер може да се користи секојдневно и е погоден за примена кај деца од 3 години и возрасни.
Процентуално натриум-хлорид во Marisol Strong Jet е 2,2%.

Спецификации

Бренд
ESSENSA

Тежина и димензии

Тежина
0.25 kg

Ананас ID

Шифра на производот
ELV6X29TE9

EAN /   код

EAN /   код
8606011748577
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.