Slike Фарманова Селен + ЗН Директ и 20 кесички
Slike Фарманова Селен + ЗН Директ и 20 кесички
Slike Фарманова Селен + ЗН Директ и 20 кесички
Slike Фарманова Селен + ЗН Директ и 20 кесички
Slike Фарманова Селен + ЗН Директ и 20 кесички
Slike Фарманова Селен + ЗН Директ и 20 кесички
Slike Фарманова Селен + ЗН Директ и 20 кесички
Slike Фарманова Селен + ЗН Директ и 20 кесички

Фарманова Селен + ЗН Директ и 20 кесички

Anni Farm
300ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Селен + Zn директно придонесува за: • Нормална функција на имунолошкиот систем • Нормална функција на тироидната жлезда • Нормална плодност, сперматогенеза и репродукција • Одржување на нормална состојба на косата, кожата и ноктите Селенот и цинкот се важни минерали кои го зајакнуваат здравјето на целиот организам. Селенот е моќен антиоксиданс кој: • Ги штити клетките и ткивата од штетното дејство на слободните радикали, што го забавува стареењето, влијае на плодноста кај мажите преку стимулирање на сперматогенезата • Неопходно е за здравјето на простатата • Има имуностимулативно дејство, што е исклучително важно за зајакнување на имунолошкиот систем • Учествува во производството на активни хормони на тироидната жлезда, кои се неопходни за нејзино правилно функционирање • Неопходен е за правилен раст на косата и ноктите • Промовира детоксикација на телото преку забрзување на елиминацијата на тешките метали Во исто време, цинкот придонесува за: • Заштита на клетките од ефектите на слободните радикали (антиоксидативен ефект) • Нормална функција на имунолошкиот систем (имуностимулативно дејство) • Метаболизам на витамин А и одржување на нормален вид • За одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта и во нормална плодност и репродукција • Процесот на заздравување на раните, нормален раст, клеточна делба и зачувување на нормалната киселинско-базна рамнотежа • Нормална синтеза на протеини и нуклеински киселини и игра важна улога во метаболизмот на јаглени хидрати и масни киселини

Спецификации

Бренд
Pharmanova

Карактеристики

Состојки
Една кесичка содржи: селен 55 µg и Zn 10 mg 20 кесички од 2 гр
Како да се користи
Растворете ја содржината на кесичката во устата и проголтајте
Начин на дозирање
1 кесичка на ден

Ананас ID

Шифра на производот
3N6NUHFHM5

EAN /   код

EAN /   код
8606004138446
300ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Селен + Zn директно придонесува за: • Нормална функција на имунолошкиот систем • Нормална функција на тироидната жлезда • Нормална плодност, сперматогенеза и репродукција • Одржување на нормална состојба на косата, кожата и ноктите Селенот и цинкот се важни минерали кои го зајакнуваат здравјето на целиот организам. Селенот е моќен антиоксиданс кој: • Ги штити клетките и ткивата од штетното дејство на слободните радикали, што го забавува стареењето, влијае на плодноста кај мажите преку стимулирање на сперматогенезата • Неопходно е за здравјето на простатата • Има имуностимулативно дејство, што е исклучително важно за зајакнување на имунолошкиот систем • Учествува во производството на активни хормони на тироидната жлезда, кои се неопходни за нејзино правилно функционирање • Неопходен е за правилен раст на косата и ноктите • Промовира детоксикација на телото преку забрзување на елиминацијата на тешките метали Во исто време, цинкот придонесува за: • Заштита на клетките од ефектите на слободните радикали (антиоксидативен ефект) • Нормална функција на имунолошкиот систем (имуностимулативно дејство) • Метаболизам на витамин А и одржување на нормален вид • За одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта и во нормална плодност и репродукција • Процесот на заздравување на раните, нормален раст, клеточна делба и зачувување на нормалната киселинско-базна рамнотежа • Нормална синтеза на протеини и нуклеински киселини и игра важна улога во метаболизмот на јаглени хидрати и масни киселини

Спецификации

Бренд
Pharmanova

Карактеристики

Состојки
Една кесичка содржи: селен 55 µg и Zn 10 mg 20 кесички од 2 гр
Како да се користи
Растворете ја содржината на кесичката во устата и проголтајте
Начин на дозирање
1 кесичка на ден

Ананас ID

Шифра на производот
3N6NUHFHM5

EAN /   код

EAN /   код
8606004138446
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.