Slike FREEON Автоседиште Saturn Plus I, II, III
Slike FREEON Автоседиште Saturn Plus I, II, III

FREEON Автоседиште Saturn Plus I, II, III

АНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
5.400 ДЕНЗаштеда 810 ДЕН
4.590ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Боја:Црна

Информации за испорака

Опис на производот

Автоседиштето Saturn Plus е совршен придружник за сите семејни патувања, бидејќи е погоднo за деца од 9 до 36кг. Saturn Plus е одлична комбинација на елегантен дизајн, напреден безбедносен систем и функционалност.
Најголем акцент во безбедноста на автоседиштето е на правилното прицврстување на детето со што се ублажуваат ударите при сообраќајна незгода и се спречуваат повреди. 

Лесно и удобно автоседиште за деца од 9 до 36кг., кое лесно се монтира со 3 точки на прицврстување. Потпирачот за глава може да се прилагоди во 7 позиции, овозможувајќи му удобност на детето според неговата висина. 

Вашето дете е безбедно прицврстено со внатрешниот каиш до 15кг. тежина, а потоа тој се отстранува и седиштето се прицврстува со 3-те точки на прицврстување.

Автоседиштето Saturn Plus е лесно безбедносно седиште, кое лесно може да се преместува од еден во друг автомобил. Многу е удобно благодарение на материјалот од мек полиестер и меките штитиници на каишите. Навлаката лесно се вади и се чисти.

Потпирачот за грб може да се отрстани со што седиштето се трансформира во бустер за постари деца. 

Карактеристики:
- Наменето за деца од 9 до 36кг. 

- Потпирачи за прилагодување на висината 

- Истовремено прилагодлива висина на ременот на рамото 

- Дополнителни перничиња и потпирач за глава 

- Отстранлива навлака која се пере.

- Група I, II, III (од 9 месеци до 150см. висина).

- Димензии: Надворешно 49x50x66см. и внатрешно седиште 33x38x61см.

- Тежина: 5.1кг.

Тестирано според ECE R44 / 04 стандардот.

Спецификации

Бренд
FreeON

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Црна

Ананас ID

Шифра на производот
4PB5J4FCS5

EAN /   код

EAN /   код
3830057739380
5.400 ДЕНЗаштеда 810 ДЕН
4.590ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Автоседиштето Saturn Plus е совршен придружник за сите семејни патувања, бидејќи е погоднo за деца од 9 до 36кг. Saturn Plus е одлична комбинација на елегантен дизајн, напреден безбедносен систем и функционалност.
Најголем акцент во безбедноста на автоседиштето е на правилното прицврстување на детето со што се ублажуваат ударите при сообраќајна незгода и се спречуваат повреди. 

Лесно и удобно автоседиште за деца од 9 до 36кг., кое лесно се монтира со 3 точки на прицврстување. Потпирачот за глава може да се прилагоди во 7 позиции, овозможувајќи му удобност на детето според неговата висина. 

Вашето дете е безбедно прицврстено со внатрешниот каиш до 15кг. тежина, а потоа тој се отстранува и седиштето се прицврстува со 3-те точки на прицврстување.

Автоседиштето Saturn Plus е лесно безбедносно седиште, кое лесно може да се преместува од еден во друг автомобил. Многу е удобно благодарение на материјалот од мек полиестер и меките штитиници на каишите. Навлаката лесно се вади и се чисти.

Потпирачот за грб може да се отрстани со што седиштето се трансформира во бустер за постари деца. 

Карактеристики:
- Наменето за деца од 9 до 36кг. 

- Потпирачи за прилагодување на висината 

- Истовремено прилагодлива висина на ременот на рамото 

- Дополнителни перничиња и потпирач за глава 

- Отстранлива навлака која се пере.

- Група I, II, III (од 9 месеци до 150см. висина).

- Димензии: Надворешно 49x50x66см. и внатрешно седиште 33x38x61см.

- Тежина: 5.1кг.

Тестирано според ECE R44 / 04 стандардот.

Спецификации

Бренд
FreeON

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Црна

Ананас ID

Шифра на производот
4PB5J4FCS5

EAN /   код

EAN /   код
3830057739380
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.