Slike G.SKILL Ram меморија ddr4 16gb (2x8gb) 3600mhz
Slike G.SKILL Ram меморија ddr4 16gb (2x8gb) 3600mhz

G.SKILL Ram меморија ddr4 16gb (2x8gb) 3600mhz

Нексио
4.440 ДЕНЗаштеда 400 ДЕН
4.040ДЕН
Понудата важи од 07/12/2023 до 31/12/2023

Боја:Сива

Информации за испорака

Опис на производот

RAM меморија DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz Trident Z RGB NEO F4-3600C18D-16GTZN
Тип на меморија: DDR4
Капацитет: 16GB (8GBx2)
Multi-Channel Kit
Dual Channel Kit
Тестирана брзина (XMP/EXPO): 3600 MT/s
Тестирана латентност (XMP/EXPO): 18-22-22-42
Тестирана волтажа (XMP/EXPO): 1.35V
Registered/Unbuffered:
Unbuffered
Error Checking (ECC): Non-ECC
SPD Брзина (Default): 2133 MT/s
SPD Волтажа (Default): 1.20V
Intel XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) Ready

Спецификации

Бренд
G.Skill

Карактеристики

Боја на производот
Сива

Ананас ID

Шифра на производот
YL6WD4Q0UK

EAN /   код

EAN /   код
4713294223647
4.440 ДЕНЗаштеда 400 ДЕН
4.040ДЕН
Понудата важи од 07/12/2023 до 31/12/2023

Информации за испорака

Опис на производот

RAM меморија DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz Trident Z RGB NEO F4-3600C18D-16GTZN
Тип на меморија: DDR4
Капацитет: 16GB (8GBx2)
Multi-Channel Kit
Dual Channel Kit
Тестирана брзина (XMP/EXPO): 3600 MT/s
Тестирана латентност (XMP/EXPO): 18-22-22-42
Тестирана волтажа (XMP/EXPO): 1.35V
Registered/Unbuffered:
Unbuffered
Error Checking (ECC): Non-ECC
SPD Брзина (Default): 2133 MT/s
SPD Волтажа (Default): 1.20V
Intel XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) Ready

Спецификации

Бренд
G.Skill

Карактеристики

Боја на производот
Сива

Ананас ID

Шифра на производот
YL6WD4Q0UK

EAN /   код

EAN /   код
4713294223647

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.