Selected image for GENGIGEL Гел

GENGIGEL Гел

640ДЕН

Опис на производот

Gengigel во облик на гел особено е ефикасен при акутни состојби на пародонтални болести (гингивитис, пародонтитис). Содржи хијалуронска киселина која обезбедува моментална помош при ублажување на симптомите на пародонталната болест.
Gengigel гел овозможува брза и ефикасна помош кај:
• воспалени и отечени непца, непца кои крварат
• продлабочени џебови во непцата
• оштетување на непцата заради вадење или чистење на забите или хируршки зафати
• иритирани ткива во устата заради фиксни(коронки, мостови) или мобилни забни протези
Состав Хијалуронска киселина, ксилитол, алкохол и други состојки.

Спецификации

Бренд
GENGIGEL

Тежина и димензии

Тежина
0.33 kg

Ананас ID

Шифра на производот
2C2TLQJK02

EAN /   код

EAN /   код
3831061010243
640ДЕН

Опис на производот

Gengigel во облик на гел особено е ефикасен при акутни состојби на пародонтални болести (гингивитис, пародонтитис). Содржи хијалуронска киселина која обезбедува моментална помош при ублажување на симптомите на пародонталната болест.
Gengigel гел овозможува брза и ефикасна помош кај:
• воспалени и отечени непца, непца кои крварат
• продлабочени џебови во непцата
• оштетување на непцата заради вадење или чистење на забите или хируршки зафати
• иритирани ткива во устата заради фиксни(коронки, мостови) или мобилни забни протези
Состав Хијалуронска киселина, ксилитол, алкохол и други состојки.

Спецификации

Бренд
GENGIGEL

Тежина и димензии

Тежина
0.33 kg

Ананас ID

Шифра на производот
2C2TLQJK02

EAN /   код

EAN /   код
3831061010243
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.