0 thumbnail image for GIGABYTE Графичка картичка nVidia GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GV-N4060WF2OC-8GD
1 thumbnail image for GIGABYTE Графичка картичка nVidia GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GV-N4060WF2OC-8GD
2 thumbnail image for GIGABYTE Графичка картичка nVidia GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GV-N4060WF2OC-8GD
3 thumbnail image for GIGABYTE Графичка картичка nVidia GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GV-N4060WF2OC-8GD
4 thumbnail image for GIGABYTE Графичка картичка nVidia GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GV-N4060WF2OC-8GD
5 thumbnail image for GIGABYTE Графичка картичка nVidia GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GV-N4060WF2OC-8GD
Selected image for GIGABYTE Графичка картичка nVidia GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GV-N4060WF2OC-8GD
Selected image for GIGABYTE Графичка картичка nVidia GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GV-N4060WF2OC-8GD
Selected image for GIGABYTE Графичка картичка nVidia GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GV-N4060WF2OC-8GD
Selected image for GIGABYTE Графичка картичка nVidia GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GV-N4060WF2OC-8GD
Selected image for GIGABYTE Графичка картичка nVidia GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GV-N4060WF2OC-8GD
Selected image for GIGABYTE Графичка картичка nVidia GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GV-N4060WF2OC-8GD

GIGABYTE Графичка картичка nVidia GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GV-N4060WF2OC-8GD

24.170 ДЕНЗаштеда 5.180 ДЕН
18.990ДЕН
Понудата важи од 31/05/2024 до 20/06/2024

Износ на рата: 3200 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Боја:Црна

Опис на производот

Спецификации:

Графички процесор:
• Производител на чипови: nVidia
• Графика: nVidia GeForce
• Модел: RTX 4060
• Графички чип: Ада Лавлејс
• Број на унифицирани процесори: 3072
• Работен часовник: 2,460 MHz (2,475 MHz OC режим)

Меморија:
• Количина на меморија: 8GB
• Тип на меморија: GDDR6
• Ширина на мемориската магистрала: 128 бити
• Излез за 4 монитори

Врски:
• Вкупно пристаништа DisplayPort: 2
• Поврзувања со DisplayPort: 2x DisplayPort 1.4a
• Вкупно HDMI порти: 2
• HDMI порти: 2x HDMI 2.1a
• Дополнителни напонски приклучоци: 1x8pin

Други карактеристики:
• Слот: PCI-Express 4.0
• Систем за ладење: WINDFORCE систем за ладење
• Поддржани технологии: OpenGL 4.6, Microsoft DirectX 12 Ultimate, nVidia DLSS 3
• Максимална резолуција: 7.680 x 4.320 (дигитално поврзување)

Физички карактеристики:
• Димензии: 192mm x 120mm x 41mm
• Формат: ATX

Спецификации

Бренд
Gigabyte

Тежина и димензии

Тежина
0.65 kg
Ширина
192 mm
Длабочина
120 mm
Висина
41 mm

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Капацитет на RAM меморија
8 GB

Пристаништа и интерфејси

Број на HDMI порти
2

Ананас ID

Шифра на производот
2V9RUBF6BM

EAN /   код

EAN /   код
4719331313685
24.170 ДЕНЗаштеда 5.180 ДЕН
18.990ДЕН
Понудата важи од 31/05/2024 до 20/06/2024

Износ на рата: 3200 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Опис на производот

Спецификации:

Графички процесор:
• Производител на чипови: nVidia
• Графика: nVidia GeForce
• Модел: RTX 4060
• Графички чип: Ада Лавлејс
• Број на унифицирани процесори: 3072
• Работен часовник: 2,460 MHz (2,475 MHz OC режим)

Меморија:
• Количина на меморија: 8GB
• Тип на меморија: GDDR6
• Ширина на мемориската магистрала: 128 бити
• Излез за 4 монитори

Врски:
• Вкупно пристаништа DisplayPort: 2
• Поврзувања со DisplayPort: 2x DisplayPort 1.4a
• Вкупно HDMI порти: 2
• HDMI порти: 2x HDMI 2.1a
• Дополнителни напонски приклучоци: 1x8pin

Други карактеристики:
• Слот: PCI-Express 4.0
• Систем за ладење: WINDFORCE систем за ладење
• Поддржани технологии: OpenGL 4.6, Microsoft DirectX 12 Ultimate, nVidia DLSS 3
• Максимална резолуција: 7.680 x 4.320 (дигитално поврзување)

Физички карактеристики:
• Димензии: 192mm x 120mm x 41mm
• Формат: ATX

Спецификации

Бренд
Gigabyte

Тежина и димензии

Тежина
0.65 kg
Ширина
192 mm
Длабочина
120 mm
Висина
41 mm

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Капацитет на RAM меморија
8 GB

Пристаништа и интерфејси

Број на HDMI порти
2

Ананас ID

Шифра на производот
2V9RUBF6BM

EAN /   код

EAN /   код
4719331313685
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.