0 thumbnail image for HAAKAA Бубамара Колектор 40мл.
1 thumbnail image for HAAKAA Бубамара Колектор 40мл.
2 thumbnail image for HAAKAA Бубамара Колектор 40мл.
Selected image for HAAKAA Бубамара Колектор 40мл.
Selected image for HAAKAA Бубамара Колектор 40мл.
Selected image for HAAKAA Бубамара Колектор 40мл.

HAAKAA Бубамара Колектор 40мл.

Mamas.mk
1.450ДЕН

Боја:Без боја

Опис на производот

Силиконскиот колектор за мајчино млеко Haakaa Бубамара е совршена алтернатива на влошките за гради за мајки кои сакаат да ја зачуваат секоја капка.
Едноделниот дизајн се прицврстува на вашите гради со сукција и безбедно и дискретно стои во вашиот градник.
Сукцијата на Бубамарата е лесна и нежна за да го држи производот на место.
Нема да вади дополнително млеко, па затоа е идеална за мајки на кои им протекува мајчино млеко и сакаат да го зачуваат без да го зголемат снабдувањето.
Можете да ја носите Бубамарата од другата страна додека доите за да го соберете млекото кое протекува или да носите по една на секоја града во градникот додека ги вршите секојдневните обврски.
Има и мали стапала на дното за да стои исправено на која било рамна површина, спречувајќи излевање по употреба.
Откако ќе завршите со собирање на млекото, отворете го отворот на врвот и безбедно истурете го млекото во сад за чување млеко.
Материјал: Силикон
Собирање на мајчино млеко:
1.Проверете дали горното капаче е затворено.
2.Центрирајте го отворот на вашата брадавица и нежно притиснете на предниот дел на Бубамарата.
3.Притиснете на градите и опуштете за да создадете нежен притисок и да започнете со собирање на млекото.
4.Бубамарата секогаш треба да се носи во градник за да биде сигурна.
5.Редовно отстранувајте ја бубамарата за да го складирате вашето млеко во согласност со упатствата за безбедно складирање на мајчиното млеко во вашата земја. Отворете го горното капаче и истурете го млекото во соодветен сад за складирање.
ЗАБЕЛЕШКА: Бубамарата ќе собира само млеко што и онака би истекло. Нема да извади дополнително млеко.

Спецификации

Бренд
Haakaa

Тежина и димензии

Тежина
0.69 kg

Карактеристики

Боја на производот
Без боја

Ананас ID

Шифра на производот
D0WDMH5896

EAN /   код

EAN /   код
9420060209884
1.450ДЕН

Опис на производот

Силиконскиот колектор за мајчино млеко Haakaa Бубамара е совршена алтернатива на влошките за гради за мајки кои сакаат да ја зачуваат секоја капка.
Едноделниот дизајн се прицврстува на вашите гради со сукција и безбедно и дискретно стои во вашиот градник.
Сукцијата на Бубамарата е лесна и нежна за да го држи производот на место.
Нема да вади дополнително млеко, па затоа е идеална за мајки на кои им протекува мајчино млеко и сакаат да го зачуваат без да го зголемат снабдувањето.
Можете да ја носите Бубамарата од другата страна додека доите за да го соберете млекото кое протекува или да носите по една на секоја града во градникот додека ги вршите секојдневните обврски.
Има и мали стапала на дното за да стои исправено на која било рамна површина, спречувајќи излевање по употреба.
Откако ќе завршите со собирање на млекото, отворете го отворот на врвот и безбедно истурете го млекото во сад за чување млеко.
Материјал: Силикон
Собирање на мајчино млеко:
1.Проверете дали горното капаче е затворено.
2.Центрирајте го отворот на вашата брадавица и нежно притиснете на предниот дел на Бубамарата.
3.Притиснете на градите и опуштете за да создадете нежен притисок и да започнете со собирање на млекото.
4.Бубамарата секогаш треба да се носи во градник за да биде сигурна.
5.Редовно отстранувајте ја бубамарата за да го складирате вашето млеко во согласност со упатствата за безбедно складирање на мајчиното млеко во вашата земја. Отворете го горното капаче и истурете го млекото во соодветен сад за складирање.
ЗАБЕЛЕШКА: Бубамарата ќе собира само млеко што и онака би истекло. Нема да извади дополнително млеко.

Спецификации

Бренд
Haakaa

Тежина и димензии

Тежина
0.69 kg

Карактеристики

Боја на производот
Без боја

Ананас ID

Шифра на производот
D0WDMH5896

EAN /   код

EAN /   код
9420060209884
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.