Selected image for HAAKAA Цуцла за хранење + Модла – Сина

HAAKAA Цуцла за хранење + Модла – Сина

Mamas.mk
1.700ДЕН

Боја:Сина

Опис на производот

Сетот цуцла за храна + модла со две прегради е идеалниот сет за воведување нови вкусови, практично и лесно решение за оваа нова фаза!
Haakaa цуцлата за храна е совршен начин безбедно да му воведете нови вкусови на вашето бебе.
Направена е од 100% силикон, издржлива и лесна за чистење.
Haakaa цуцлата е лесна за составување и употреба!
Едноставно ставете овошје или зеленчук во силиконската цуцла и затворете.
Можете исто така да замрзнете храна директно во неа.
За да го направите ова, едноставно ставете ја силиконската навлака на цуцлата, истурете течност (како мајчиното млеко или пасирана храна), затворете со капачето и замрзнете!
Вашето малечко ќе ужива во способноста да искуси нови вкусови и текстури, а исто така ќе гради независност, ќе научи да се храни само и ќе ја подобри нивната координација рака-око и фини моторни вештини.
Силиконската модла на Haakaa е лесен и забавен начин да го навикнете вашето малечко само да јаде!
Одличен начин да го замрзнете мајчиното млеко, да го ставите во цуцла за храна и вашето бебе ќе има вкусен оброк, а така ладно може и да помогне кога има болки при никнување нови запчиња.
Исто така може да се користи и за печење во рерна (до 220 ℃)
Материјал: Силикон

Спецификации

Бренд
Haakaa

Тежина и димензии

Тежина
0.22 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сина

Ананас ID

Шифра на производот
Y6WDMFEFPN

EAN /   код

EAN /   код
9420060218985
1.700ДЕН

Опис на производот

Сетот цуцла за храна + модла со две прегради е идеалниот сет за воведување нови вкусови, практично и лесно решение за оваа нова фаза!
Haakaa цуцлата за храна е совршен начин безбедно да му воведете нови вкусови на вашето бебе.
Направена е од 100% силикон, издржлива и лесна за чистење.
Haakaa цуцлата е лесна за составување и употреба!
Едноставно ставете овошје или зеленчук во силиконската цуцла и затворете.
Можете исто така да замрзнете храна директно во неа.
За да го направите ова, едноставно ставете ја силиконската навлака на цуцлата, истурете течност (како мајчиното млеко или пасирана храна), затворете со капачето и замрзнете!
Вашето малечко ќе ужива во способноста да искуси нови вкусови и текстури, а исто така ќе гради независност, ќе научи да се храни само и ќе ја подобри нивната координација рака-око и фини моторни вештини.
Силиконската модла на Haakaa е лесен и забавен начин да го навикнете вашето малечко само да јаде!
Одличен начин да го замрзнете мајчиното млеко, да го ставите во цуцла за храна и вашето бебе ќе има вкусен оброк, а така ладно може и да помогне кога има болки при никнување нови запчиња.
Исто така може да се користи и за печење во рерна (до 220 ℃)
Материјал: Силикон

Спецификации

Бренд
Haakaa

Тежина и димензии

Тежина
0.22 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сина

Ананас ID

Шифра на производот
Y6WDMFEFPN

EAN /   код

EAN /   код
9420060218985
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.