Selected image for HEMOFARM Хепатромбин 30.000 40 G гел

HEMOFARM Хепатромбин 30.000 40 G гел

189ДЕН

Опис на производот

Хепатромбин се препорачува за употреба како додаток во површна венска тромбоза, синдром на преваритација, тромбофлебитис, чир на ногата.Тоа е лек кој содржи природен гел хепарин. Во прилог на хепарин, во овој лек се додаваат алантоин и декспантенол.
Хепарин има антикоагулантно дејство кое спречува развој на тромби.
Апсорпцијата на хепарин преку кожата е многу брза и се депонира во грануларниот слој на епидермисот, со што се манифестира исклучиво локално дејство.
Алантоин и декспантенол придонесуваат за епителизација, гранулација и регенерација на ткивото. Базата со гел ја фаворизира пенетрацијата на активните компоненти низ кожата.
Хепатромбинскиот е индициран како додаток во: површна венска тромбоза, тромбофлебитис, флебитис, синдром на преваризација, постфлебитичен синдром, чир на ногата; пост-трауматски повреди (хематоми, контузии, дислокации); бурзитис, теносиновитис.
Метод на администрација
Маста се нанесува на и околу погодената површина на кожата 2-3 пати на ден и лесно се масира. Во случај на воспаление на вените, областа не се масира, туку само лекот се нанесува во тенок слој, на погодената површина, а потоа се покрива со оклузивен или еластичен прелив.Контраиндикации ако страдате од крварење на чиреви на нозете; ако сте преосетливи на алантоин, натриум хепарин и дексантенол - активните супстанции што ги содржи кремот на хепатромбин - или на која било од другите состојки на лекот.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Тежина и димензии

Тежина
0.39 kg

Ананас ID

Шифра на производот
H62TLRHWLD

EAN /   код

EAN /   код
8600097010221
189ДЕН

Опис на производот

Хепатромбин се препорачува за употреба како додаток во површна венска тромбоза, синдром на преваритација, тромбофлебитис, чир на ногата.Тоа е лек кој содржи природен гел хепарин. Во прилог на хепарин, во овој лек се додаваат алантоин и декспантенол.
Хепарин има антикоагулантно дејство кое спречува развој на тромби.
Апсорпцијата на хепарин преку кожата е многу брза и се депонира во грануларниот слој на епидермисот, со што се манифестира исклучиво локално дејство.
Алантоин и декспантенол придонесуваат за епителизација, гранулација и регенерација на ткивото. Базата со гел ја фаворизира пенетрацијата на активните компоненти низ кожата.
Хепатромбинскиот е индициран како додаток во: површна венска тромбоза, тромбофлебитис, флебитис, синдром на преваризација, постфлебитичен синдром, чир на ногата; пост-трауматски повреди (хематоми, контузии, дислокации); бурзитис, теносиновитис.
Метод на администрација
Маста се нанесува на и околу погодената површина на кожата 2-3 пати на ден и лесно се масира. Во случај на воспаление на вените, областа не се масира, туку само лекот се нанесува во тенок слој, на погодената површина, а потоа се покрива со оклузивен или еластичен прелив.Контраиндикации ако страдате од крварење на чиреви на нозете; ако сте преосетливи на алантоин, натриум хепарин и дексантенол - активните супстанции што ги содржи кремот на хепатромбин - или на која било од другите состојки на лекот.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Тежина и димензии

Тежина
0.39 kg

Ананас ID

Шифра на производот
H62TLRHWLD

EAN /   код

EAN /   код
8600097010221
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.