Slike HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
Slike HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
Slike HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
Slike HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
Slike HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
Slike HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
Slike HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
Slike HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
Slike HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
Slike HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
Slike HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
Slike HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси

HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси

Anni Farm
360ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Магнетранс дуо-активни гранули за директно нанесување содржат висока доза на магнезиум со моментално и постепено ослободување.
• Магнезиумот придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и нормална психолошка функција
• Помага во намалување на заморот и исцрпеноста, ја поддржува нормалната мускулна функција, нормалниот енергетски метаболизам и игра улога во балансот на електролити
• Магнезиумот придонесува и за одржување на здрави коски
• Наменет е за спортисти и рекреативци, лица со чести грчеви во нозете и лица со нарушувања на спиењето

Magnetrans duo-aktiv содржи двојна комбинација: 100 mg магнезиум во форма на магнезиум цитрат, од кој брзо се ослободува магнезиум и 300 mg магнезиум во форма на магнезиум оксид, кој обезбедува постепено ослободување на магнезиум.
Препаратот е особено погоден за дијабетичари.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Карактеристики

Квантитет
20 кесички
Состојки
Секоја кеса содржи 400 mg магнезиум и тоа: 100 mg магнезиум од магнезиум цитрат од кој брзо се ослободува и 300 mg магнезиум од магнезиум оксид од кој постепено се ослободува минералот Други состојки: сорбитол, ароми, магнезиумови соли на масни киселини, сукралоза
Како да се користи
Еднаш дневно, растворете ја содржината на една кесичка директно во устата, без потреба од дополнително внесување течности. Содржината на една кесичка може да се подели и да се зема два пати на ден, што е особено погодно за употреба кај деца над 12 години.

Ананас ID

Шифра на производот
YYIMUWQW8C

EAN /   код

EAN /   код
4011548029572
360ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Магнетранс дуо-активни гранули за директно нанесување содржат висока доза на магнезиум со моментално и постепено ослободување.
• Магнезиумот придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и нормална психолошка функција
• Помага во намалување на заморот и исцрпеноста, ја поддржува нормалната мускулна функција, нормалниот енергетски метаболизам и игра улога во балансот на електролити
• Магнезиумот придонесува и за одржување на здрави коски
• Наменет е за спортисти и рекреативци, лица со чести грчеви во нозете и лица со нарушувања на спиењето

Magnetrans duo-aktiv содржи двојна комбинација: 100 mg магнезиум во форма на магнезиум цитрат, од кој брзо се ослободува магнезиум и 300 mg магнезиум во форма на магнезиум оксид, кој обезбедува постепено ослободување на магнезиум.
Препаратот е особено погоден за дијабетичари.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Карактеристики

Квантитет
20 кесички
Состојки
Секоја кеса содржи 400 mg магнезиум и тоа: 100 mg магнезиум од магнезиум цитрат од кој брзо се ослободува и 300 mg магнезиум од магнезиум оксид од кој постепено се ослободува минералот Други состојки: сорбитол, ароми, магнезиумови соли на масни киселини, сукралоза
Како да се користи
Еднаш дневно, растворете ја содржината на една кесичка директно во устата, без потреба од дополнително внесување течности. Содржината на една кесичка може да се подели и да се зема два пати на ден, што е особено погодно за употреба кај деца над 12 години.

Ананас ID

Шифра на производот
YYIMUWQW8C

EAN /   код

EAN /   код
4011548029572
Понуди од други продавачи за истиот производ
HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
280ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
HEMOFARM Magnetrans duo-active 20 кеси
280ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.