Selected image for ХЕМОФАРМ Пробиотик форте А10

ХЕМОФАРМ Пробиотик форте А10

395ДЕН

Опис на производот

Пробиотик форте е додаток на храна базиран на живи пробиотски бактерии и пробиотска габа наречена Saccharomyces Boulardii во форма на капсули за орална администрација.

Во човековите црева, овие пробиотски микроорганизми со својата активност придонесуваат за зачувување на здравјето и функцијата на дигестивниот тракт, особено кога постои опасност да се наруши цревната рамнотежа (акутна дијареа или дијареа предизвикана од употреба на антибиотици) .

Пробиотикот форте се препорачува за возрасни и деца во ситуации кога е неопходно да се обнови цревната микрофлора која е веќе оштетена со воведување на некои патогени вируси и бактерии или условно патогени бактерии, поради променета или неправилна исхрана, несоодветен квалитет на пиење. вода, привремена промена на местото на живеење или климатски услови, како и при употреба на антибиотици, што исто така може да доведе до нарушување на цревната микрофлора.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Тежина и димензии

Тежина
0.28 kg

Карактеристики

Број на таблети по порција
1
Квантитет
10 капсули
Како да се користи
Вообичаената доза за возрасни и деца е 1 капсула на ден

Ананас ID

Шифра на производот
0M04KEP7DD

EAN /   код

EAN /   код
8600101515124
395ДЕН

Опис на производот

Пробиотик форте е додаток на храна базиран на живи пробиотски бактерии и пробиотска габа наречена Saccharomyces Boulardii во форма на капсули за орална администрација.

Во човековите црева, овие пробиотски микроорганизми со својата активност придонесуваат за зачувување на здравјето и функцијата на дигестивниот тракт, особено кога постои опасност да се наруши цревната рамнотежа (акутна дијареа или дијареа предизвикана од употреба на антибиотици) .

Пробиотикот форте се препорачува за возрасни и деца во ситуации кога е неопходно да се обнови цревната микрофлора која е веќе оштетена со воведување на некои патогени вируси и бактерии или условно патогени бактерии, поради променета или неправилна исхрана, несоодветен квалитет на пиење. вода, привремена промена на местото на живеење или климатски услови, како и при употреба на антибиотици, што исто така може да доведе до нарушување на цревната микрофлора.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Тежина и димензии

Тежина
0.28 kg

Карактеристики

Број на таблети по порција
1
Квантитет
10 капсули
Како да се користи
Вообичаената доза за возрасни и деца е 1 капсула на ден

Ананас ID

Шифра на производот
0M04KEP7DD

EAN /   код

EAN /   код
8600101515124
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.