Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi
Slike HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi

HISENSE Телевизор 4k UHD LED SMART 43 A6BG, 43"(108cm), HDR 10+, Wifi

АНАНАС ШОП
Ananas direct badge icondirekt
20.000 ДЕНЗаштеда 5.510 ДЕН
14.490ДЕН
Понудата важи од 01/12/2023 до 30/12/2023

Боја:Црна

Информации за испорака

Опис на производот

• РЕЗОЛУЦИЈА: уживајте во кристално чиста слика благодарение на резолуцијата од 3840 x 2160 px и 4K екранот
• НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА: Опремен со MEMC и Dolby Vision технологија за уште подобра слика
• КОНЕКТИВНОСТ: Андроид платформата обезбедува пристап до широк спектар на апликации
• КВАЛИТЕТ НА ЗВУК: 2 звучници од 7 W обезбедуваат одличен звук
• СТИЛСКИ ДИЗАЈН: Елегантна црна рамка со држач за стабилност


Телевизиската серија 43A6BG на Hisense нуди извонредно доживување при гледањето што го подобрува вашиот дом. Овој паметен телевизор од 43 инчи обезбедува одлични визуелни перформанси благодарение на неговата Ultra HD резолуција од 3840 x 2160 px.

Технологијата за позадинско осветлување DLED и соодносот на контраст 4000:1 обезбедуваат светла, живописна слика со јасни детали. Технологијата MEMC, заедно со опцијата за подобрување на резолуцијата на Dolby Vision, го подобрува квалитетот на подвижните слики, додека технологијата HLG динамично ја подобрува осветленоста и контрастот.

Телевизорот има Android платформа која ви овозможува да пребарувате и пристапувате на Интернет, да ги гледате вашите омилени емисии, филмови и многу повеќе. Со излез на звук од 2 x 7 W, овој телевизор обезбедува богат звук што ја надополнува извонредната слика.

За неверојатно искуство на гледање кое ги надминува стандардните модели на телевизор, изберете Hisense 43" LED 4K UHD Smart TV и уживајте во одлични филмови, серии, натпревари и сè друго што гледате.


Правото на продолжена гаранција се остварува со регистрација на веб-страницата од продолжението најдоцна 30 дена од денот на купувањето. - https://cc.hisense.com/rs/produzena-garancija

Спецификации

Бренд
Hisense

Дизајн

Боја на производот
Црна

Аудио

Број на звучници
2

Функција за паметна телевизија

Smart TV
Да

Приказ

Дијагонала на екранот
43 "

Тежина

Ширина (со држач)
963 mm
Длабочина (со држач)
196 mm
Висина (со држач) (мм)
614 mm
Ширина (без држач)
96.3 cm
Должина (без држач)
56
Висина (без држач)
74 cm
Тежина (со стојалка)
6.9 kg

Енергетска ефикасност

Скала за енергетска ефикасност
А-Г

Ананас ID

Шифра на производот
FX6ESMOGO3

EAN /   код

EAN /   код
6942147474396
20.000 ДЕНЗаштеда 5.510 ДЕН
14.490ДЕН
Понудата важи од 01/12/2023 до 30/12/2023

Информации за испорака

Опис на производот

• РЕЗОЛУЦИЈА: уживајте во кристално чиста слика благодарение на резолуцијата од 3840 x 2160 px и 4K екранот
• НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА: Опремен со MEMC и Dolby Vision технологија за уште подобра слика
• КОНЕКТИВНОСТ: Андроид платформата обезбедува пристап до широк спектар на апликации
• КВАЛИТЕТ НА ЗВУК: 2 звучници од 7 W обезбедуваат одличен звук
• СТИЛСКИ ДИЗАЈН: Елегантна црна рамка со држач за стабилност


Телевизиската серија 43A6BG на Hisense нуди извонредно доживување при гледањето што го подобрува вашиот дом. Овој паметен телевизор од 43 инчи обезбедува одлични визуелни перформанси благодарение на неговата Ultra HD резолуција од 3840 x 2160 px.

Технологијата за позадинско осветлување DLED и соодносот на контраст 4000:1 обезбедуваат светла, живописна слика со јасни детали. Технологијата MEMC, заедно со опцијата за подобрување на резолуцијата на Dolby Vision, го подобрува квалитетот на подвижните слики, додека технологијата HLG динамично ја подобрува осветленоста и контрастот.

Телевизорот има Android платформа која ви овозможува да пребарувате и пристапувате на Интернет, да ги гледате вашите омилени емисии, филмови и многу повеќе. Со излез на звук од 2 x 7 W, овој телевизор обезбедува богат звук што ја надополнува извонредната слика.

За неверојатно искуство на гледање кое ги надминува стандардните модели на телевизор, изберете Hisense 43" LED 4K UHD Smart TV и уживајте во одлични филмови, серии, натпревари и сè друго што гледате.


Правото на продолжена гаранција се остварува со регистрација на веб-страницата од продолжението најдоцна 30 дена од денот на купувањето. - https://cc.hisense.com/rs/produzena-garancija

Спецификации

Бренд
Hisense

Дизајн

Боја на производот
Црна

Аудио

Број на звучници
2

Функција за паметна телевизија

Smart TV
Да

Приказ

Дијагонала на екранот
43 "

Тежина

Ширина (со држач)
963 mm
Длабочина (со држач)
196 mm
Висина (со држач) (мм)
614 mm
Ширина (без држач)
96.3 cm
Должина (без држач)
56
Висина (без држач)
74 cm
Тежина (со стојалка)
6.9 kg

Енергетска ефикасност

Скала за енергетска ефикасност
А-Г

Ананас ID

Шифра на производот
FX6ESMOGO3

EAN /   код

EAN /   код
6942147474396

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.