Slike JGL Aqua maris baby/50ml спреј
Slike JGL Aqua maris baby/50ml спреј

JGL Aqua maris baby/50ml спреј

Anni Farm
270ДЕН

Боја:Сина

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Аква Марис® Белешки за спреј за нос е наменет да го користат деца со настинка и алергии. Ги елиминира алергените, вирусите, бактериите и нечистотиите, олеснувајќи го расчистувањето на акумулираниот назален исцедок, истовремено навлажнувајќи и обновувајќи ја носната лигавица.
Дишењето преку нос е единствениот правилен начин за дишење и тоа е важно за раст и развој; затоа хигиената на носот треба да се одржува од раѓање.
Aqua Maris® спреј за нос за бебиња се препорачува:
• за дневна хигиена на носот
• пред доење или хранење со шише
• за време на настинки или алергии
• како форма на помош при инфекции на ушите во комбинација со терапијата препорачана од лекарот
• во случаи на носна сувост поради престој во климатизирани или прегреани простории
• пред употреба на лекови (капки или спреј) за нос
Аква Марис® Бебето спреј за нос се базира на морска вода, целосно прилагодено на назалната мукоза и не влијае на нејзините природни функции. Погоден е за долготрајна употреба.
Аква Марис® Бебешки спреј за нос користи посебна технологија, со специјално дизајнирана млазница за бебиња што обезбедува подобар проток.

Спецификации

Бренд
JGL

Карактеристики

Боја на производот
Сина

Ананас ID

Шифра на производот
F8TMUBGW9G

EAN /   код

EAN /   код
3856013231187
270ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Аква Марис® Белешки за спреј за нос е наменет да го користат деца со настинка и алергии. Ги елиминира алергените, вирусите, бактериите и нечистотиите, олеснувајќи го расчистувањето на акумулираниот назален исцедок, истовремено навлажнувајќи и обновувајќи ја носната лигавица.
Дишењето преку нос е единствениот правилен начин за дишење и тоа е важно за раст и развој; затоа хигиената на носот треба да се одржува од раѓање.
Aqua Maris® спреј за нос за бебиња се препорачува:
• за дневна хигиена на носот
• пред доење или хранење со шише
• за време на настинки или алергии
• како форма на помош при инфекции на ушите во комбинација со терапијата препорачана од лекарот
• во случаи на носна сувост поради престој во климатизирани или прегреани простории
• пред употреба на лекови (капки или спреј) за нос
Аква Марис® Бебето спреј за нос се базира на морска вода, целосно прилагодено на назалната мукоза и не влијае на нејзините природни функции. Погоден е за долготрајна употреба.
Аква Марис® Бебешки спреј за нос користи посебна технологија, со специјално дизајнирана млазница за бебиња што обезбедува подобар проток.

Спецификации

Бренд
JGL

Карактеристики

Боја на производот
Сина

Ананас ID

Шифра на производот
F8TMUBGW9G

EAN /   код

EAN /   код
3856013231187
Понуди од други продавачи за истиот производ
JGL Aqua maris baby/50ml спреј
JGL Aqua maris baby/50ml спреј
260ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
JGL Aqua maris baby/50ml спреј
JGL Aqua maris baby/50ml спреј
260ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.