Slike JGL Lactogyn/7 вагинални капсули
Slike JGL Lactogyn/7 вагинални капсули

JGL Lactogyn/7 вагинални капсули

Anni Farm
462ДЕН

Боја:Розева

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
ЛАКТОГИН вагинални капсули се користат за обновување и одржување на природната рамнотежа на вагиналната флора. Кај здрави жени најголем процент на вагинален
флората се природни лактобацили кои ја одржуваат киселата средина на вагината.
На овој начин, колонизацијата на штетни микроорганизми станува потешка.
Стресот, ослабениот имунитет, хормоналните влијанија или антибиотската терапија може негативно да влијаат на рамнотежата на вагиналната флора.
Намалениот квалитет на вагиналната флора ја зголемува pH вредноста на вагината и на тој начин овозможува решавање на непожелни, патогени
микроорганизми и појава на вагинална инфекција.
LACTOGYN® вагиналните капсули содржат пробиотици кои природно се наоѓаат во здравата вагинална флора каде што го отежнуваат населувањето и
множењето на штетните микроорганизми. Додавањето на млечна киселина обезбедува кисела pH вредност на вагината и со тоа дополнително придонесува за превенција.
Вагиналната капсула LACTOGYN® треба да се вметне што е можно подлабоко во вагината, по можност навечер пред спиење, седум дена.
Најдобро е да започнете да го користите седум дена пред или веднаш по завршувањето на менструалниот циклус. При зголемена сувост на вагината
капсулата може да се навлажни со вода пред да се вметне.
Не голтај. Производот може да се користи за време на бременост и лактација само по консултација со лекар.

Спецификации

Бренд
JGL

Карактеристики

Боја на производот
Розева

Ананас ID

Шифра на производот
4HUMUP10QK

EAN /   код

EAN /   код
3856013229337
462ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
ЛАКТОГИН вагинални капсули се користат за обновување и одржување на природната рамнотежа на вагиналната флора. Кај здрави жени најголем процент на вагинален
флората се природни лактобацили кои ја одржуваат киселата средина на вагината.
На овој начин, колонизацијата на штетни микроорганизми станува потешка.
Стресот, ослабениот имунитет, хормоналните влијанија или антибиотската терапија може негативно да влијаат на рамнотежата на вагиналната флора.
Намалениот квалитет на вагиналната флора ја зголемува pH вредноста на вагината и на тој начин овозможува решавање на непожелни, патогени
микроорганизми и појава на вагинална инфекција.
LACTOGYN® вагиналните капсули содржат пробиотици кои природно се наоѓаат во здравата вагинална флора каде што го отежнуваат населувањето и
множењето на штетните микроорганизми. Додавањето на млечна киселина обезбедува кисела pH вредност на вагината и со тоа дополнително придонесува за превенција.
Вагиналната капсула LACTOGYN® треба да се вметне што е можно подлабоко во вагината, по можност навечер пред спиење, седум дена.
Најдобро е да започнете да го користите седум дена пред или веднаш по завршувањето на менструалниот циклус. При зголемена сувост на вагината
капсулата може да се навлажни со вода пред да се вметне.
Не голтај. Производот може да се користи за време на бременост и лактација само по консултација со лекар.

Спецификации

Бренд
JGL

Карактеристики

Боја на производот
Розева

Ананас ID

Шифра на производот
4HUMUP10QK

EAN /   код

EAN /   код
3856013229337
Понуди од други продавачи за истиот производ
JGL Lactogyn/7 вагинални капсули
JGL Lactogyn/7 вагинални капсули
440ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
JGL Lactogyn/7 вагинални капсули
JGL Lactogyn/7 вагинални капсули
440ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.