Slike LA ROCHE POSAY Микро-пилинг гел за мрсна кожа Effaclar 400 ml
Slike LA ROCHE POSAY Микро-пилинг гел за мрсна кожа Effaclar 400 ml
Slike LA ROCHE POSAY Микро-пилинг гел за мрсна кожа Effaclar 400 ml
Slike LA ROCHE POSAY Микро-пилинг гел за мрсна кожа Effaclar 400 ml
Slike LA ROCHE POSAY Микро-пилинг гел за мрсна кожа Effaclar 400 ml
Slike LA ROCHE POSAY Микро-пилинг гел за мрсна кожа Effaclar 400 ml
Slike LA ROCHE POSAY Микро-пилинг гел за мрсна кожа Effaclar 400 ml
Slike LA ROCHE POSAY Микро-пилинг гел за мрсна кожа Effaclar 400 ml

LA ROCHE POSAY Микро-пилинг гел за мрсна кожа Effaclar 400 ml

ПЗУ Аптека Полин
1.450ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Благодарение на внимателно избраните состојки за пилинг кои ја прават текстурата на кожата мазна, Effaclar микро-пилинг гелот интензивно ја чисти мрсната кожа, длабоко ги отпушува порите и го отстранува вишокот на себум. Ги намалува постојаните и долготрајни неправилности, вклучително и дамките, и делува превентивно против повторното појавување на неправилности. Работи против постојани неправилности. Ги отстранува мртвите клетки без да предизвикува иритација, микро-пилинг гелот EFFACLAR ги отстранува нечистотиите и вишокот на себум и длабоко ги отпушува порите. Ја намалува видливоста на митесерите и го контролира сјајот. Ја прави кожата мека, чиста и освежена.

Спецификации

Бренд
LA ROCHE POSAY

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Транспарентна
Како да се користи
Намачкајте го гелот помеѓу влажни раце и нанесете го со нежно масирање на кожата. Исплакнете темелно со вода.
Состојки
aqua / water, sodium laureth sulfate, decyl glucoside, glycerin. sodium chloride, coco-betaine, salicylic acid, peg-150 pentaerythrityl tetrastearate, peg-6 caprylic/capric glycerides, zinc gluconate, sodium hydroxide, capryloyl salicylic acid, tetrasodium edta, citric acid, menthol polyquaternium-47, hexylene glycol, sodium benzoate

Тежина

Волумен
400 ml

Ананас ID

Шифра на производот
18SEF9EN23

EAN /   код

EAN /   код
3337875708289
1.450ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Благодарение на внимателно избраните состојки за пилинг кои ја прават текстурата на кожата мазна, Effaclar микро-пилинг гелот интензивно ја чисти мрсната кожа, длабоко ги отпушува порите и го отстранува вишокот на себум. Ги намалува постојаните и долготрајни неправилности, вклучително и дамките, и делува превентивно против повторното појавување на неправилности. Работи против постојани неправилности. Ги отстранува мртвите клетки без да предизвикува иритација, микро-пилинг гелот EFFACLAR ги отстранува нечистотиите и вишокот на себум и длабоко ги отпушува порите. Ја намалува видливоста на митесерите и го контролира сјајот. Ја прави кожата мека, чиста и освежена.

Спецификации

Бренд
LA ROCHE POSAY

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Транспарентна
Како да се користи
Намачкајте го гелот помеѓу влажни раце и нанесете го со нежно масирање на кожата. Исплакнете темелно со вода.
Состојки
aqua / water, sodium laureth sulfate, decyl glucoside, glycerin. sodium chloride, coco-betaine, salicylic acid, peg-150 pentaerythrityl tetrastearate, peg-6 caprylic/capric glycerides, zinc gluconate, sodium hydroxide, capryloyl salicylic acid, tetrasodium edta, citric acid, menthol polyquaternium-47, hexylene glycol, sodium benzoate

Тежина

Волумен
400 ml

Ананас ID

Шифра на производот
18SEF9EN23

EAN /   код

EAN /   код
3337875708289
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.