Selected image for LAROCHE-POSAY Балсам cicaplast baume b5 40 ml

LAROCHE-POSAY Балсам cicaplast baume b5 40 ml

840ДЕН

Опис на производот

Балсам што ја смирува и регенерира кожата.
Овој смирувачки балсам, кој повеќекратно ја обновува кожата е посебно наменет за обнова на чувствителната кожа после иритативен дерматитис и епидермални промени благодарение на формулата што го комбинира пантенолот 5% со мадекасозидот во високо козметичка текстура.
Погоден за целото семејство: бебиња, деца и возрасни.
Сува иритирана кожа на возрасни, деца и бебиња (испукана кожа, сува кожа која се лушти...).
Чувство на горење на кожата кај возрасни.
Може да се нанесува на телото, лицето и усните.
Оптимална толеранција, погоден за чувствителна кожа.
Без парабени.
Без мириси.
Без ланолин.
Не остава бели траги.
Комплетна формула за тројно дејство:
Оптимална обнова на кожата [Мадекасозид] + [Бакар - Цинк - Манган]
Смирување на сувите иритирани подрачја [Пантенол]
Заштита на кожата [богата, хранлива текстура] + [Тестура која спречува формирање бактерии односно анти-бактериска текстура]

Спецификации

Бренд
LAROCHE-POSAY

Тежина и димензии

Тежина
0.35 kg

Ананас ID

Шифра на производот
XKSEF0I1ZJ

EAN /   код

EAN /   код
3337872412998
840ДЕН

Опис на производот

Балсам што ја смирува и регенерира кожата.
Овој смирувачки балсам, кој повеќекратно ја обновува кожата е посебно наменет за обнова на чувствителната кожа после иритативен дерматитис и епидермални промени благодарение на формулата што го комбинира пантенолот 5% со мадекасозидот во високо козметичка текстура.
Погоден за целото семејство: бебиња, деца и возрасни.
Сува иритирана кожа на возрасни, деца и бебиња (испукана кожа, сува кожа која се лушти...).
Чувство на горење на кожата кај возрасни.
Може да се нанесува на телото, лицето и усните.
Оптимална толеранција, погоден за чувствителна кожа.
Без парабени.
Без мириси.
Без ланолин.
Не остава бели траги.
Комплетна формула за тројно дејство:
Оптимална обнова на кожата [Мадекасозид] + [Бакар - Цинк - Манган]
Смирување на сувите иритирани подрачја [Пантенол]
Заштита на кожата [богата, хранлива текстура] + [Тестура која спречува формирање бактерии односно анти-бактериска текстура]

Спецификации

Бренд
LAROCHE-POSAY

Тежина и димензии

Тежина
0.35 kg

Ананас ID

Шифра на производот
XKSEF0I1ZJ

EAN /   код

EAN /   код
3337872412998
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.