Slike LEOVITAL Електролити Salts 60 капсули
Slike LEOVITAL Електролити Salts 60 капсули

LEOVITAL Електролити Salts 60 капсули

POLLEO SPORT
1.030ДЕН

Боја:Без боја

Информации за испорака

Опис на производот

Електролити - многу важни соединенија неопходни за вашата врвна изведба!Електролитите се соединенија кои учествуваат во голем број телесни функции.

Тие директно влијаат на издржливоста, ве штитат од грчеви и спречуваат дехидрација. Затоа Леовитал, во соработка со врвни спортисти и експерти, го создадоа производот Леовитал електролитни соли, комбинација на електролити што ќе ви помогне да издржите и на најтешките тренинзи! Кога тренирате напорно, лесно е да се дехидрирате. И кога сте дехидрирани, побрзо се уморувате и ризикувате грчеви и главоболки.Мал, но динамит!Натриум, магнезиум, калиум и калциум се најважните електролити за човечкото тело. Тие се губат со вежбање и потење, а можат да бидат компензирани со овошје и зеленчук, млеко и млечни производи и ореви. Магнезиумот придонесува за намалување на заморот. Магнезиумот придонесува за електролитен баланс. Витамин Б5 придонесува за намалување на заморот.

Спецификации

Бренд
Leovital

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
ZFNT23U8NR

EAN /   код

EAN /   код
3858892291436
1.030ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Електролити - многу важни соединенија неопходни за вашата врвна изведба!Електролитите се соединенија кои учествуваат во голем број телесни функции.

Тие директно влијаат на издржливоста, ве штитат од грчеви и спречуваат дехидрација. Затоа Леовитал, во соработка со врвни спортисти и експерти, го создадоа производот Леовитал електролитни соли, комбинација на електролити што ќе ви помогне да издржите и на најтешките тренинзи! Кога тренирате напорно, лесно е да се дехидрирате. И кога сте дехидрирани, побрзо се уморувате и ризикувате грчеви и главоболки.Мал, но динамит!Натриум, магнезиум, калиум и калциум се најважните електролити за човечкото тело. Тие се губат со вежбање и потење, а можат да бидат компензирани со овошје и зеленчук, млеко и млечни производи и ореви. Магнезиумот придонесува за намалување на заморот. Магнезиумот придонесува за електролитен баланс. Витамин Б5 придонесува за намалување на заморот.

Спецификации

Бренд
Leovital

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
ZFNT23U8NR

EAN /   код

EAN /   код
3858892291436
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.