Slike ME:FIRST Micellar Казеин 908 g - Vanilla Ice Cream
Slike ME:FIRST Micellar Казеин 908 g - Vanilla Ice Cream

ME:FIRST Micellar Казеин 908 g - Vanilla Ice Cream

POLLEO SPORT
2.090ДЕН

Боја:Без боја

Информации за испорака

Опис на производот

Додаток во исхрана

Фирст Стандард за квалитет / Ноќна формула / 5 гр БЦАА и Глутамин, 2 гр јаглехидрати, 24 гр протеин / Премиум мицелареан казеин протеин / Бавноотпуштачка протеинска формула / Погодно за вегетеријанци / Нправен во ЕУ / Без бои, презервативи, аспартам и додадени шеќери / Клинички тестиран / Без Глутен / Без ГМО / 75 севирања / Премиум бавноотпуштачки протеин. Мицеларниот казеин е млечен протеин направен од млекото на кравите хранети на трева. Ги содржи сите есенцијални аминокиселини, од кои одприлика 5 гр БЦАА и Глутамин. Нашиот мицеларен казеин го задржува угледот како најефикасна форма на казеин благодарение на бавната апсорпција. / Ултимативниот протеин за ноќниот период од денот е одличен извор на протеин веднаш пред легнувањето бидејќи обезбедува бавна и постојана апсорпција на аминокиселини. Според некои истражувачи, на телото му обезбедува протеини во временски период и до 7 часа намлувајки го мускулниот катаболизам. Поради бавноотпуштачката форма, протеин кој се наоѓа во нашиот премиум мицеларен казеин нуди долги период на ситост притоа стимулирајки и придонесувајки во растот и одржувањето на мускулната маса. / Целосно е без ГМО и хормони со низок удел на шеќери. Користејки ги казеинот и протеинот раздвоено е мит кој е одамна скршен. Научниците и нутриционистите долго време се обидуваат да ја најдат совршената комбинација за најдобри резултати. Комбиниран со нашиот Премиум Хидролизиран протеин од сурутка имате совршена формула за одлични резултати. / Квалитет на кој можете да се потпрете

Спецификации

Бренд
ME:First

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
0ZNT21YWTM

EAN /   код

EAN /   код
3858892293768
2.090ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Додаток во исхрана

Фирст Стандард за квалитет / Ноќна формула / 5 гр БЦАА и Глутамин, 2 гр јаглехидрати, 24 гр протеин / Премиум мицелареан казеин протеин / Бавноотпуштачка протеинска формула / Погодно за вегетеријанци / Нправен во ЕУ / Без бои, презервативи, аспартам и додадени шеќери / Клинички тестиран / Без Глутен / Без ГМО / 75 севирања / Премиум бавноотпуштачки протеин. Мицеларниот казеин е млечен протеин направен од млекото на кравите хранети на трева. Ги содржи сите есенцијални аминокиселини, од кои одприлика 5 гр БЦАА и Глутамин. Нашиот мицеларен казеин го задржува угледот како најефикасна форма на казеин благодарение на бавната апсорпција. / Ултимативниот протеин за ноќниот период од денот е одличен извор на протеин веднаш пред легнувањето бидејќи обезбедува бавна и постојана апсорпција на аминокиселини. Според некои истражувачи, на телото му обезбедува протеини во временски период и до 7 часа намлувајки го мускулниот катаболизам. Поради бавноотпуштачката форма, протеин кој се наоѓа во нашиот премиум мицеларен казеин нуди долги период на ситост притоа стимулирајки и придонесувајки во растот и одржувањето на мускулната маса. / Целосно е без ГМО и хормони со низок удел на шеќери. Користејки ги казеинот и протеинот раздвоено е мит кој е одамна скршен. Научниците и нутриционистите долго време се обидуваат да ја најдат совршената комбинација за најдобри резултати. Комбиниран со нашиот Премиум Хидролизиран протеин од сурутка имате совршена формула за одлични резултати. / Квалитет на кој можете да се потпрете

Спецификации

Бренд
ME:First

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
0ZNT21YWTM

EAN /   код

EAN /   код
3858892293768
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.