Selected image for MEDIS Waya Д3 капки

MEDIS Waya Д3 капки

510ДЕН

Опис на производот

За соодветен дневен внес на витамин D3 кој е клучен за нормален раст и развој на коските, како и за функцијата на имунолошкиот систем.
Ова се единствени капки кои содржат пробиотик Lactobacillus rhamnosus GG и витамин D3 во маслена суспензија, со што веројатноста за појава на колики кај новороденчињата и доенчињата е минимална.
• Кај доенчињата и децата е зголемен ризикот од недостаток на витамин D
• За здрави заби и коски на вашите малечки
• За нормална работа на имунолошкиот систем
• За регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања (дијареа, грчеви, гасови...), бидејќи капките содржат пробиотик.
• 7 капки содржат потребен дневен внес на витамин D според препораките на педијатрите (400 И.Е.)
• Не причинуваат грчеви кај доенчињата, бидејќи се единствени кои во својот состав го содржат најистражуваниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG и витамин D3 во маслена суспензија
• Витаминот D3 во WAYA® капките е во маслена суспензија и не се потребни додатоци (антиоксиданси, стабилизатори, конзерварнси) кои можат да предизвикаат подуеност и грчеви
• 7 капки содржат најмалку 1,4 милијарди клетки од микроинкапсулираниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG
• Редовна контрола и квалитет
• Соодветни за новороденчиња, доенчиња и деца

Спецификации

Бренд
MEDIS

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
WD04KSUUAF

EAN /   код

EAN /   код
3831061006697
510ДЕН

Опис на производот

За соодветен дневен внес на витамин D3 кој е клучен за нормален раст и развој на коските, како и за функцијата на имунолошкиот систем.
Ова се единствени капки кои содржат пробиотик Lactobacillus rhamnosus GG и витамин D3 во маслена суспензија, со што веројатноста за појава на колики кај новороденчињата и доенчињата е минимална.
• Кај доенчињата и децата е зголемен ризикот од недостаток на витамин D
• За здрави заби и коски на вашите малечки
• За нормална работа на имунолошкиот систем
• За регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања (дијареа, грчеви, гасови...), бидејќи капките содржат пробиотик.
• 7 капки содржат потребен дневен внес на витамин D според препораките на педијатрите (400 И.Е.)
• Не причинуваат грчеви кај доенчињата, бидејќи се единствени кои во својот состав го содржат најистражуваниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG и витамин D3 во маслена суспензија
• Витаминот D3 во WAYA® капките е во маслена суспензија и не се потребни додатоци (антиоксиданси, стабилизатори, конзерварнси) кои можат да предизвикаат подуеност и грчеви
• 7 капки содржат најмалку 1,4 милијарди клетки од микроинкапсулираниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG
• Редовна контрола и квалитет
• Соодветни за новороденчиња, доенчиња и деца

Спецификации

Бренд
MEDIS

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
WD04KSUUAF

EAN /   код

EAN /   код
3831061006697
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.