Slike МЕДИС Waya forte капсули
Slike МЕДИС Waya forte капсули

МЕДИС Waya forte капсули

Anni Farm
352ДЕН

Боја:Сина

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Kапсулите овозможуваат регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања.
Во својот состав го содржат најистражуваниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG.
• Опширен опис:
• За да го намалите интензитетот и времетраењето на дијареата (последица од рота вирусна инфекција, бактериска инфекција, труење со храна...)
• За олеснување на дигестивните нарушувања (грчеви, гасови, болки во стомакот)
• За олеснување на дигестивните нарушувања при употреба на антибиотици
• Кога има поголема можност за појава на дигестивни нарушувања годишно време, поголем број на заболени во околината и сл.
• Кога дигестивните нарушувања ни се повторуваат
• За регулирана дигестија
• 1 капсула содржи најмалку 10 милијарди клетки од микроинкапсулираниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG
• Lactobacillus rhamnosus GG е најистражуван сој на пробиотски бактерии
• Редовна контрола и квалитет
• Иновативна постапка на микроинкапсулација која овозможува заштита и 5 пати поголемо преживување во дигестивниот систем, а на тој начин обезбедува стабилност на пробиотикот во тек на целиот рок на траење

Спецификации

Бренд
МЕДИС

Карактеристики

Боја на производот
Сина

Ананас ID

Шифра на производот
D97NUZSD72

EAN /   код

EAN /   код
3831061006789
352ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Kапсулите овозможуваат регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања.
Во својот состав го содржат најистражуваниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG.
• Опширен опис:
• За да го намалите интензитетот и времетраењето на дијареата (последица од рота вирусна инфекција, бактериска инфекција, труење со храна...)
• За олеснување на дигестивните нарушувања (грчеви, гасови, болки во стомакот)
• За олеснување на дигестивните нарушувања при употреба на антибиотици
• Кога има поголема можност за појава на дигестивни нарушувања годишно време, поголем број на заболени во околината и сл.
• Кога дигестивните нарушувања ни се повторуваат
• За регулирана дигестија
• 1 капсула содржи најмалку 10 милијарди клетки од микроинкапсулираниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG
• Lactobacillus rhamnosus GG е најистражуван сој на пробиотски бактерии
• Редовна контрола и квалитет
• Иновативна постапка на микроинкапсулација која овозможува заштита и 5 пати поголемо преживување во дигестивниот систем, а на тој начин обезбедува стабилност на пробиотикот во тек на целиот рок на траење

Спецификации

Бренд
МЕДИС

Карактеристики

Боја на производот
Сина

Ананас ID

Шифра на производот
D97NUZSD72

EAN /   код

EAN /   код
3831061006789

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.