Selected image for MEDIS Waya капки

MEDIS Waya капки

448 ДЕНЗаштеда 67 ДЕН
381ДЕН
Понудата важи од 15/06/2024 до 20/06/2024

Опис на производот

Kапките овозможуваат регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања.Во својот состав содржат пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG.
• За намалување на траењето и интензитетот на акутна дијареа (може да биде последица на рота вирусна инфекција, бактериска инфекција, труење со храна...)
• За олеснување на дигестивните нарушувања (грчеви, гасови, и болки во стомакот)
• За колики кај доенчиња
• За олеснување на дигестивните нарушувања при употреба на антибиотици
• За регулирана дигестија кај новороденчиња, доенчиња и деца
• 7 капки содржат најмалку 1,4 милијарди клетки од микроинкапсулираниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG
• Lactobacillus rhamnosus GG е најистражуван сој на пробиотски бактерии
• Редовна контрола и квалитет
• Иновативна постапка на микроинкапсулација која овозможува заштита и 5 пати поголемо преживување во дигестивниот систем, а на тој начин обезбедува стабилност на пробиотикот во текот на целиот рок на траење
• Соодветни за новороденчиња, доенчиња и деца
• Со оглед на тоа што не содржат алергени (млечни протеини, лактоза, глутен, јајца, риба, кикирики, сусам, SO2, соја, јаткасти плодови, целер, горчица, ракчиња) може да се користат кај пациенти со алергии
• Соодветни за вегетаријанци
• Неутрален мирис и вкус
• После отварање на шишенцето капките се употребуваат уште најмалку еден месец

Спецификации

Бренд
MEDIS

Тежина и димензии

Тежина
0.28 kg

Ананас ID

Шифра на производот
8P04KGBMV1

EAN /   код

EAN /   код
3831061006857
448 ДЕНЗаштеда 67 ДЕН
381ДЕН
Понудата важи од 15/06/2024 до 20/06/2024

Опис на производот

Kапките овозможуваат регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања.Во својот состав содржат пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG.
• За намалување на траењето и интензитетот на акутна дијареа (може да биде последица на рота вирусна инфекција, бактериска инфекција, труење со храна...)
• За олеснување на дигестивните нарушувања (грчеви, гасови, и болки во стомакот)
• За колики кај доенчиња
• За олеснување на дигестивните нарушувања при употреба на антибиотици
• За регулирана дигестија кај новороденчиња, доенчиња и деца
• 7 капки содржат најмалку 1,4 милијарди клетки од микроинкапсулираниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG
• Lactobacillus rhamnosus GG е најистражуван сој на пробиотски бактерии
• Редовна контрола и квалитет
• Иновативна постапка на микроинкапсулација која овозможува заштита и 5 пати поголемо преживување во дигестивниот систем, а на тој начин обезбедува стабилност на пробиотикот во текот на целиот рок на траење
• Соодветни за новороденчиња, доенчиња и деца
• Со оглед на тоа што не содржат алергени (млечни протеини, лактоза, глутен, јајца, риба, кикирики, сусам, SO2, соја, јаткасти плодови, целер, горчица, ракчиња) може да се користат кај пациенти со алергии
• Соодветни за вегетаријанци
• Неутрален мирис и вкус
• После отварање на шишенцето капките се употребуваат уште најмалку еден месец

Спецификации

Бренд
MEDIS

Тежина и димензии

Тежина
0.28 kg

Ананас ID

Шифра на производот
8P04KGBMV1

EAN /   код

EAN /   код
3831061006857
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.