Selected image for MISSHA Super Aqua Ultra Hyalron Cleansing Foam ( пена за чистење на лице )( Пена за чистење лице ) 200ml

MISSHA Super Aqua Ultra Hyalron Cleansing Foam ( пена за чистење на лице )( Пена за чистење лице ) 200ml

Elloxy
798ДЕН

Опис на производот

Опис:

Нежно и моќно пенливо средство за чистење кое содржи 10 видови на хијалуронска киселина кои продираат низ повеќе слоеви на кожата и ја одржуваат хидрирана.

Се препорачува за: чувствителна кожа која има потреба од длабинско чистење.

Предности:

Пена за длабинско чистење која содржи комплекс од 10 видови на хијалуронска киселина и создава долготрајна хидратација.

Различните молекуларни големини на хијалуронска киселина создаваат бариера која спречува сува кожа, а во исто време обезбедуваат навлажнувачки хранливи материи.

Богата и нежна пена која ги отстранува мртвите клетки од кожата и остатоците од кожа при отстранување на шминката.

Производот е тестиран за иритација на кожа и погоден е за чувствителен тип на кожа.

Начин на употреба:

• Нанесете умерено количество на влажни раце и направете пена.
• Нежно масирајте го лицето и измијте со млака вода.

Пакување: 200ml

Спецификации

Бренд
MISSHA

Тежина и димензии

Тежина
0.36 kg

Ананас ID

Шифра на производот
0OKT56V6B2

EAN /   код

EAN /   код
ANQDMO285Y
798ДЕН

Опис на производот

Опис:

Нежно и моќно пенливо средство за чистење кое содржи 10 видови на хијалуронска киселина кои продираат низ повеќе слоеви на кожата и ја одржуваат хидрирана.

Се препорачува за: чувствителна кожа која има потреба од длабинско чистење.

Предности:

Пена за длабинско чистење која содржи комплекс од 10 видови на хијалуронска киселина и создава долготрајна хидратација.

Различните молекуларни големини на хијалуронска киселина создаваат бариера која спречува сува кожа, а во исто време обезбедуваат навлажнувачки хранливи материи.

Богата и нежна пена која ги отстранува мртвите клетки од кожата и остатоците од кожа при отстранување на шминката.

Производот е тестиран за иритација на кожа и погоден е за чувствителен тип на кожа.

Начин на употреба:

• Нанесете умерено количество на влажни раце и направете пена.
• Нежно масирајте го лицето и измијте со млака вода.

Пакување: 200ml

Спецификации

Бренд
MISSHA

Тежина и димензии

Тежина
0.36 kg

Ананас ID

Шифра на производот
0OKT56V6B2

EAN /   код

EAN /   код
ANQDMO285Y
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.