Slike NOW FOODS Magnesium 90 меки капсули
Slike NOW FOODS Magnesium 90 меки капсули

NOW FOODS Magnesium 90 меки капсули

ПЗУ Аптека Полин
1.250ДЕН

Боја:Портокалова

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Магнезиумот е минерал кој е од клучно значење за производство на енергија и метаболизмот, мускулната контракција, преносот на нервните импулси и минерализацијата на коските. Тој е задолжителен кофактор за околу 300 ензими.
Магнезиумот е клучен минерал кој многу луѓе не го добиваат доволно преку исхраната.
Магнезиумот е четвртиот најзастапен минерал во организмот. Околу 50 % од вкупниот магнезиум во организмот се наоѓа во коските. Другата половина се наоѓа претежно во клетките на ткивата и органите, со само 1 % кој се наоѓа во крвта.
Со магнезиум малат и магнезиум глицинат
Супериорна биодостапност
Придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста
Придонесува за електролитна рамнотежа
Придонесува за нормален енергетски метаболизам
Придонесува за нормално функционирање на нервниот систем
Придонесува за нормална мускулна функција
Придонесува за нормална синтеза на протеини
Придонесува за нормална ментална функција
Придонесува за одржување на здрави коски
Придонесува за одржување на здрави заби

Спецификации

Бренд
NOW FOODS

Карактеристики

Боја на производот
Портокалова

Ананас ID

Шифра на производот
DK0SP59PW0

EAN /   код

EAN /   код
733739012975
1.250ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Магнезиумот е минерал кој е од клучно значење за производство на енергија и метаболизмот, мускулната контракција, преносот на нервните импулси и минерализацијата на коските. Тој е задолжителен кофактор за околу 300 ензими.
Магнезиумот е клучен минерал кој многу луѓе не го добиваат доволно преку исхраната.
Магнезиумот е четвртиот најзастапен минерал во организмот. Околу 50 % од вкупниот магнезиум во организмот се наоѓа во коските. Другата половина се наоѓа претежно во клетките на ткивата и органите, со само 1 % кој се наоѓа во крвта.
Со магнезиум малат и магнезиум глицинат
Супериорна биодостапност
Придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста
Придонесува за електролитна рамнотежа
Придонесува за нормален енергетски метаболизам
Придонесува за нормално функционирање на нервниот систем
Придонесува за нормална мускулна функција
Придонесува за нормална синтеза на протеини
Придонесува за нормална ментална функција
Придонесува за одржување на здрави коски
Придонесува за одржување на здрави заби

Спецификации

Бренд
NOW FOODS

Карактеристики

Боја на производот
Портокалова

Ананас ID

Шифра на производот
DK0SP59PW0

EAN /   код

EAN /   код
733739012975
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.