Selected image for NOW FOODS Nac acetyl cysteine капсули 600mg, 600 парчиња

NOW FOODS Nac acetyl cysteine капсули 600mg, 600 парчиња

1.715ДЕН

Опис на производот

N-Acetyl Cysteine (NAC) е стабилна форма на не-есенцијалната амино киселина цистеин.
Тоа е аминокиселина која содржи сулфур која делува како стабилизатор за формирање на протеинските структури, а исто така е неопходна и за формирање на глутатион.
Молибден и селен се основни минерали во трагови кои го олеснуваат производството на неколку важни ензими.
Заштита од слободни радикали
Со селен и молибден
Одржување на клеточното здравје
Состав
Количина во 1 доза: 1 капсула % на дневни вредности
Селен (од L-Selenomethionine) 25 mcg
Молибден (од Sodium Molybdate) 50 mcgN-Acetyl Cysteine (NAC) 600 mg 45%15%
Препорака за употреба: Земете 1 капсула 2 пати дневно.
Други додатоци: хипромелоза (целулозна капсула), стеаринска киселина (од растителен извор) и лимонска киселина.
Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.
Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.
Без ГМО. Кошер.
Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.
Потекло: САД,
Производител: Now Foods, САД

Спецификации

Бренд
NOW FOODS

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
S6V6XZF1Y9

EAN /   код

EAN /   код
733739000859
1.715ДЕН

Опис на производот

N-Acetyl Cysteine (NAC) е стабилна форма на не-есенцијалната амино киселина цистеин.
Тоа е аминокиселина која содржи сулфур која делува како стабилизатор за формирање на протеинските структури, а исто така е неопходна и за формирање на глутатион.
Молибден и селен се основни минерали во трагови кои го олеснуваат производството на неколку важни ензими.
Заштита од слободни радикали
Со селен и молибден
Одржување на клеточното здравје
Состав
Количина во 1 доза: 1 капсула % на дневни вредности
Селен (од L-Selenomethionine) 25 mcg
Молибден (од Sodium Molybdate) 50 mcgN-Acetyl Cysteine (NAC) 600 mg 45%15%
Препорака за употреба: Земете 1 капсула 2 пати дневно.
Други додатоци: хипромелоза (целулозна капсула), стеаринска киселина (од растителен извор) и лимонска киселина.
Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.
Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.
Без ГМО. Кошер.
Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.
Потекло: САД,
Производител: Now Foods, САД

Спецификации

Бренд
NOW FOODS

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
S6V6XZF1Y9

EAN /   код

EAN /   код
733739000859
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.