Selected image for OUKITEL Мобилен телефон C19 PRO

OUKITEL Мобилен телефон C19 PRO

Clevershop
Ananas direct badge iconбрзо
6.490ДЕН

Боја:Црна

Опис на производот

Дизајн: Моноблок
• Тип на екран: IPS HD+
• Дијагонала на екранот: 6,49"
• Резолуција: 720 x 1560
• Верзија на оперативен систем: Android 10
• RAM меморија: 4 GB
• Опис на процесорот: четири-јадрен (MTK6727D 4xCortex-A53 2.0GHz)
• Чипсет: MTK6727D (28 nm)
• Графика: ARM Mali-T720 MP2, 550 Mhz, 2 Core
• Внатрешна меморија: 64 GB
• Проширување на внатрешната меморија: microSD до 256GB

Карактеристики на екранот:
• Густина на екранот: ~400 ppi
• Освежување: 60 Hz
• Осветленост на екранот: 400 nits (HBM)
• Резолуција: 720 x 1560
• Сооднос: 19,5:9
• IPS

Камера:
• Задна камера: 13 Mpix + 2.0 Mpix + 2.0 Mpix
• Стабилизација: оптичка стабилизација (OIS)
Опис на задната камера:
• 13 MP, Hi1333 55K3M2, 1/3“ сензор за слика, &4208x3120, F/2/2 отвор
• 2.0 MP
• 2.0 MP
• Карактеристики: LED блиц, панорама, HDR
• Видео: 1080p30fps, 1080p3060fps, 720p30fps
• Опис на предната камера: 1080p,720p, 480p video rec, 30fps
• Видео: 4K30fps, 1080p30fps

Сензори:
• Барометар
• Акцелерометар
• Компас
• Сензор за близина
• Опис Bluetooth: 5.3, A2DP, LE
• Опис на GPS: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
• Опис на WiFi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
• Интерфејс за полнење: USB-C
• NFC: Да
• Моќност на брзо полнење:
• Отпорност на прашина и вода:
• Капацитет на батеријата: 4000 mAh
• Слот за SIM: двојна SIM
• Тип слот за SIM: 1 Nano SIM + 1 Nano SIM / Micro SD
• 3G мрежа: Да
• 4G (LTE): Да
• 5G мрежа: Не

• Димензии: 78 x 166 x 8.9 mm
• Тежина: 150 g

Спецификации

Бренд
OUKITEL

Тежина и димензии

Тежина
0.3 kg

Карактеристики

Име на моделот
C19 PRO
Боја на производот
Црна
Дијагонала на екранот
6,5"
Тип на екран
МРАЗ
Задна камера
13 пратеник
Резолуција на втората задна камера (нумеричка)
2
Вкупно мегапиксели
13 MP
Капацитет на RAM меморија
4 GB
Внатрешна меморија
64 GB
Технологија за поврзување
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6

Мрежа

Можности за SIM картичка
Dual SIM, Nano SIM

Батерии

Траење на батеријата
4000 mAh

Софтвер

Инсталиран оперативен систем
Андроид

Ананас ID

Шифра на производот
8KPY971FZG

EAN /   код

EAN /   код
AN5F51Y6HO
6.490ДЕН

Опис на производот

Дизајн: Моноблок
• Тип на екран: IPS HD+
• Дијагонала на екранот: 6,49"
• Резолуција: 720 x 1560
• Верзија на оперативен систем: Android 10
• RAM меморија: 4 GB
• Опис на процесорот: четири-јадрен (MTK6727D 4xCortex-A53 2.0GHz)
• Чипсет: MTK6727D (28 nm)
• Графика: ARM Mali-T720 MP2, 550 Mhz, 2 Core
• Внатрешна меморија: 64 GB
• Проширување на внатрешната меморија: microSD до 256GB

Карактеристики на екранот:
• Густина на екранот: ~400 ppi
• Освежување: 60 Hz
• Осветленост на екранот: 400 nits (HBM)
• Резолуција: 720 x 1560
• Сооднос: 19,5:9
• IPS

Камера:
• Задна камера: 13 Mpix + 2.0 Mpix + 2.0 Mpix
• Стабилизација: оптичка стабилизација (OIS)
Опис на задната камера:
• 13 MP, Hi1333 55K3M2, 1/3“ сензор за слика, &4208x3120, F/2/2 отвор
• 2.0 MP
• 2.0 MP
• Карактеристики: LED блиц, панорама, HDR
• Видео: 1080p30fps, 1080p3060fps, 720p30fps
• Опис на предната камера: 1080p,720p, 480p video rec, 30fps
• Видео: 4K30fps, 1080p30fps

Сензори:
• Барометар
• Акцелерометар
• Компас
• Сензор за близина
• Опис Bluetooth: 5.3, A2DP, LE
• Опис на GPS: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
• Опис на WiFi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
• Интерфејс за полнење: USB-C
• NFC: Да
• Моќност на брзо полнење:
• Отпорност на прашина и вода:
• Капацитет на батеријата: 4000 mAh
• Слот за SIM: двојна SIM
• Тип слот за SIM: 1 Nano SIM + 1 Nano SIM / Micro SD
• 3G мрежа: Да
• 4G (LTE): Да
• 5G мрежа: Не

• Димензии: 78 x 166 x 8.9 mm
• Тежина: 150 g

Спецификации

Бренд
OUKITEL

Тежина и димензии

Тежина
0.3 kg

Карактеристики

Име на моделот
C19 PRO
Боја на производот
Црна
Дијагонала на екранот
6,5"
Тип на екран
МРАЗ
Задна камера
13 пратеник
Резолуција на втората задна камера (нумеричка)
2
Вкупно мегапиксели
13 MP
Капацитет на RAM меморија
4 GB
Внатрешна меморија
64 GB
Технологија за поврзување
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6

Мрежа

Можности за SIM картичка
Dual SIM, Nano SIM

Батерии

Траење на батеријата
4000 mAh

Софтвер

Инсталиран оперативен систем
Андроид

Ананас ID

Шифра на производот
8KPY971FZG

EAN /   код

EAN /   код
AN5F51Y6HO
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.