Selected image for OUKITEL Мобилен телефон C31

OUKITEL Мобилен телефон C31

Clevershop
Ananas direct badge iconбрзо
4.990ДЕН

Боја:Црна

Опис на производот

Дизајн: Моноблок
• Тип на екран: IPS
• Дијагонала на екранот: 6,52"
• Резолуција: 720 x 1600
• Верзија на оперативен систем: Android 12
• RAM меморија: 3 GB
• Опис на процесорот: четири-јадрен (MT6761 4xCortex-A53 2.0GHz)
• Чипсет: MT6761 (12 nm)
• Графика: IMG G8300 660MHz
• Внатрешна меморија: 16 GB
• Проширување на внатрешната меморија: microSD до 256GB

Карактеристики на екранот:
• Густина на екранот: ~410 ppi
• Освежување: 60 Hz
• Осветленост на екранот: 410 nits (HBM)
• Резолуција: 720 x 1600
• Сооднос: 19,5:9
• IPS

Камера:
• Задна камера: 13 Mpix + 0.3 Mpix + 0.3 Mpix
• Стабилизација: оптичка стабилизација (OIS)
Опис на задната камера:
• 13 MP, Hi1333 55K3M2, 1/3“ сензор за слика, &4208x3120, F/2/2 отвор
• 0.3MP
• 0.3MP
• Карактеристики: LED блиц, панорама, HDR
• Видео: 1080p30fps, 1080p3060fps, 720p30fps
• Опис на предната камера: 1080p,720p, 480p video rec, 30fps
• Видео: 4K30fps, 1080p30fps

Сензори:
• Барометар
• Акцелерометар
• Компас
• Сензор за близина
• Опис Bluetooth: 5.3, A2DP, LE
• Опис на GPS: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
• Опис на WiFi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
• Интерфејс за полнење: USB-C
• NFC: Да
• Моќност на брзо полнење: 25 W
• Отпорност на прашина и вода:
• Капацитет на батеријата: 5150 mAh
• Слот за SIM: двојна SIM
• Тип слот за SIM: 1 Nano SIM + 1 Nano SIM / Micro SD
• 3G мрежа: Да
• 4G (LTE): Да
• 5G мрежа: Не

• Димензии: 77.67 x 165.2 x 9.5 mm
• Тежина: 207 g

Спецификации

Бренд
OUKITEL

Тежина и димензии

Тежина
0.3 kg

Карактеристики

Име на моделот
C31
Боја на производот
Црна
Дијагонала на екранот
6,5"
Тип на екран
МРАЗ
Задна камера
13 пратеник
Резолуција на втората задна камера (нумеричка)
0.3
Вкупно мегапиксели
13 MP
Капацитет на RAM меморија
3 GB
Внатрешна меморија
16 GB
Технологија за поврзување
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6

Мрежа

Можности за SIM картичка
Dual SIM, Nano SIM

Батерии

Траење на батеријата
5150 mAh

Софтвер

Инсталиран оперативен систем
Андроид

Ананас ID

Шифра на производот
PSN3A30W32

EAN /   код

EAN /   код
ANXE51Y1CD
4.990ДЕН

Опис на производот

Дизајн: Моноблок
• Тип на екран: IPS
• Дијагонала на екранот: 6,52"
• Резолуција: 720 x 1600
• Верзија на оперативен систем: Android 12
• RAM меморија: 3 GB
• Опис на процесорот: четири-јадрен (MT6761 4xCortex-A53 2.0GHz)
• Чипсет: MT6761 (12 nm)
• Графика: IMG G8300 660MHz
• Внатрешна меморија: 16 GB
• Проширување на внатрешната меморија: microSD до 256GB

Карактеристики на екранот:
• Густина на екранот: ~410 ppi
• Освежување: 60 Hz
• Осветленост на екранот: 410 nits (HBM)
• Резолуција: 720 x 1600
• Сооднос: 19,5:9
• IPS

Камера:
• Задна камера: 13 Mpix + 0.3 Mpix + 0.3 Mpix
• Стабилизација: оптичка стабилизација (OIS)
Опис на задната камера:
• 13 MP, Hi1333 55K3M2, 1/3“ сензор за слика, &4208x3120, F/2/2 отвор
• 0.3MP
• 0.3MP
• Карактеристики: LED блиц, панорама, HDR
• Видео: 1080p30fps, 1080p3060fps, 720p30fps
• Опис на предната камера: 1080p,720p, 480p video rec, 30fps
• Видео: 4K30fps, 1080p30fps

Сензори:
• Барометар
• Акцелерометар
• Компас
• Сензор за близина
• Опис Bluetooth: 5.3, A2DP, LE
• Опис на GPS: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
• Опис на WiFi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
• Интерфејс за полнење: USB-C
• NFC: Да
• Моќност на брзо полнење: 25 W
• Отпорност на прашина и вода:
• Капацитет на батеријата: 5150 mAh
• Слот за SIM: двојна SIM
• Тип слот за SIM: 1 Nano SIM + 1 Nano SIM / Micro SD
• 3G мрежа: Да
• 4G (LTE): Да
• 5G мрежа: Не

• Димензии: 77.67 x 165.2 x 9.5 mm
• Тежина: 207 g

Спецификации

Бренд
OUKITEL

Тежина и димензии

Тежина
0.3 kg

Карактеристики

Име на моделот
C31
Боја на производот
Црна
Дијагонала на екранот
6,5"
Тип на екран
МРАЗ
Задна камера
13 пратеник
Резолуција на втората задна камера (нумеричка)
0.3
Вкупно мегапиксели
13 MP
Капацитет на RAM меморија
3 GB
Внатрешна меморија
16 GB
Технологија за поврзување
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6

Мрежа

Можности за SIM картичка
Dual SIM, Nano SIM

Батерии

Траење на батеријата
5150 mAh

Софтвер

Инсталиран оперативен систем
Андроид

Ананас ID

Шифра на производот
PSN3A30W32

EAN /   код

EAN /   код
ANXE51Y1CD
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.