0 thumbnail image for OUKITEL Мобилен телефон C32
1 thumbnail image for OUKITEL Мобилен телефон C32
Selected image for OUKITEL Мобилен телефон C32
Selected image for OUKITEL Мобилен телефон C32

OUKITEL Мобилен телефон C32

Clevershop
Ananas direct badge iconбрзо
8.990ДЕН

Боја:Црна

Опис на производот

Дизајн: Моноблок
• Тип на екран: IPS
• Дијагонала на екранот: 6,52"
• Резолуција: 720 x 1600
• Верзија на оперативен систем: Android 12
• RAM меморија: 8 GB
• Опис на процесорот: Осум-јадрен (2x1.6 GHz Cortex-A75 & 6x1.6 GHz Cortex-A55)
• Чипсет: Unisoc T606 (12 nm)
• Графика: PowerVR GE8320
• Внатрешна меморија: 128 GB
• Проширување на внатрешната меморија: microSD до 256GB

Карактеристики на екранот:
• Густина на екранот: ~269 ppi
• Освежување: 60 Hz
• Осветленост на екранот: 440 nits (HBM)
• Резолуција: 720 x 1600
• Сооднос: 19,5:9
• IPS

Камера:
• Задна камера: 20 Mpix + 0.3 Mpix + 0.3 Mpix
• Стабилизација: оптичка стабилизација (OIS)
Опис на задната камера:
• 13 MP, Hi1333 55K3M2, 1/3“ image sensor, &4208x3120, F/2/2 aperture
• 0.3MP
• 0.3MP
• Карактеристики: LED блиц, панорама, HDR
• Видео: 1080p30fps, 1080p3060fps, 720p30fps
• Опис на предната камера: 1080p,720p, 480p video rec, 30fps
• Видео: 1080p30fps

Сензори:
• Барометар
• Акцелерометар
• Компас
• Сензор за близина
• Опис Bluetooth: 5.3, A2DP, LE
• Опис на GPS: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
• Опис на WiFi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
• Интерфејс за полнење: USB-C
• NFC: Да
• Моќност на брзо полнење:
• Отпорност на прашина и вода:
• Капацитет на батеријата: 5150 mAh
• Слот за SIM: двојна SIM
• Тип слот за SIM: 1 Nano SIM + 1 Nano SIM / Micro SD
• 3G мрежа: Да
• 4G (LTE): Да
• 5G мрежа: Не

• Димензии: 9.2 thikness
• Тежина: 198 g

Спецификации

Бренд
OUKITEL

Тежина и димензии

Тежина
0.3 kg

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Дијагонала на екранот
6,5"
Тип на екран
МРАЗ

Ананас ID

Шифра на производот
S8DPXFL1Q4

EAN /   код

EAN /   код
ANTMT2YKZA
8.990ДЕН

Опис на производот

Дизајн: Моноблок
• Тип на екран: IPS
• Дијагонала на екранот: 6,52"
• Резолуција: 720 x 1600
• Верзија на оперативен систем: Android 12
• RAM меморија: 8 GB
• Опис на процесорот: Осум-јадрен (2x1.6 GHz Cortex-A75 & 6x1.6 GHz Cortex-A55)
• Чипсет: Unisoc T606 (12 nm)
• Графика: PowerVR GE8320
• Внатрешна меморија: 128 GB
• Проширување на внатрешната меморија: microSD до 256GB

Карактеристики на екранот:
• Густина на екранот: ~269 ppi
• Освежување: 60 Hz
• Осветленост на екранот: 440 nits (HBM)
• Резолуција: 720 x 1600
• Сооднос: 19,5:9
• IPS

Камера:
• Задна камера: 20 Mpix + 0.3 Mpix + 0.3 Mpix
• Стабилизација: оптичка стабилизација (OIS)
Опис на задната камера:
• 13 MP, Hi1333 55K3M2, 1/3“ image sensor, &4208x3120, F/2/2 aperture
• 0.3MP
• 0.3MP
• Карактеристики: LED блиц, панорама, HDR
• Видео: 1080p30fps, 1080p3060fps, 720p30fps
• Опис на предната камера: 1080p,720p, 480p video rec, 30fps
• Видео: 1080p30fps

Сензори:
• Барометар
• Акцелерометар
• Компас
• Сензор за близина
• Опис Bluetooth: 5.3, A2DP, LE
• Опис на GPS: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
• Опис на WiFi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
• Интерфејс за полнење: USB-C
• NFC: Да
• Моќност на брзо полнење:
• Отпорност на прашина и вода:
• Капацитет на батеријата: 5150 mAh
• Слот за SIM: двојна SIM
• Тип слот за SIM: 1 Nano SIM + 1 Nano SIM / Micro SD
• 3G мрежа: Да
• 4G (LTE): Да
• 5G мрежа: Не

• Димензии: 9.2 thikness
• Тежина: 198 g

Спецификации

Бренд
OUKITEL

Тежина и димензии

Тежина
0.3 kg

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Дијагонала на екранот
6,5"
Тип на екран
МРАЗ

Ананас ID

Шифра на производот
S8DPXFL1Q4

EAN /   код

EAN /   код
ANTMT2YKZA
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.