0 thumbnail image for PHARMA DEVELOPMENT Крем со ретинил палмитат Ретинол А313 50 гр.
1 thumbnail image for PHARMA DEVELOPMENT Крем со ретинил палмитат Ретинол А313 50 гр.
2 thumbnail image for PHARMA DEVELOPMENT Крем со ретинил палмитат Ретинол А313 50 гр.
Selected image for PHARMA DEVELOPMENT Крем со ретинил палмитат Ретинол А313 50 гр.
Selected image for PHARMA DEVELOPMENT Крем со ретинил палмитат Ретинол А313 50 гр.
Selected image for PHARMA DEVELOPMENT Крем со ретинил палмитат Ретинол А313 50 гр.

PHARMA DEVELOPMENT Крем со ретинил палмитат Ретинол А313 50 гр.

Аптека Фарма Крин
1.840ДЕН

Опис на производот

А313 Ретинол кремот помага при:
Обновување на клетките на кожата:
Главната состојка- ретинил палмитат 0,12 %, го стимулира обновувањето на клетките, што доведува до освежен и подмладен изглед на кожата.
Производство на колаген и еластин:
Овие клучни протеини ја одржуваат кожата цврста, еластична и младешка.
Намалување на видливоста на фините линии и брчки:
A313 Retinol кремот има насочено дејство врз фините линии и брчките, што ги прави помалку видливи.
Регулирање на хиперпигментацијата: Кремот помага да се намалат темните дамки и нерамниот тен.
Се бори против акните:
Со своето антивоспалително дејство кремот помага во борбата против акните.
Отстранување на површинските нечистотии од кожата:
A313 Ретинол кремот ги отстранува мртвите клетки и нечистотии од кожата, оставајќи ја кожата мазна и чиста.
Заштита од стареење:
Кремот го одржува младешкиот изглед на кожата и ја штити од стареење.
Подобрување на текстурата на кожата:
Помага да се изедначи површината на кожата, давајќи и свеж и сјаен изглед.
Со главните состојки  Retinyl palmitate 0,12 % и Makrogol , овој крем го одржува младешкиот изглед на кожата и ја штити од стареење. Фините линии и брчки ќе станат помалку видливи, а кожата ќе изгледа посвежо и помладо. Исто така, го подобрува нерамниот тен, ја осветлува и спречува хиперпигментацијата, а во исто време ја измазнува површината на кожата.
Имајте на ум неколку забелешки за да го извлечете максимумот од овој фантастичен крем. Поради фотосензитивноста на витаминот А, се препорачува овој производ да се користи само навечер. За време на третманот со ретинол, кожата е почувствителна на сонце и може да биде повеќе подложна на изгореници, затоа е важно да се заштити од сончево зрачење и во текот на денот задолжително да се користат креми со заштитен фактор SPF.
 
Состав од A313 Retinol крем за здрава и убава кожа:
PEG 400, PEG 4000, полисорбат 80, ретинил палмитат 200.000 I.U. проценти.
Вид на употреба:
За лесно нанесување, загрејте ја количината на производот со големина на грашок помеѓу дланките пред да го нанесете на лицето, избегнувајќи го чувствителното подрачје околу очите. Нанесете навечер на исчистена и целосно сува кожа. Слободно помешајте го овој производ со вашите омилени ноќни серуми или третмани, но не комбинирајте со киселини.
Пакување:
50 гр.

Спецификации

Бренд
PHARMA DEVELOPPEMENT

Тежина и димензии

Тежина
0.24 kg

Карактеристики

Состав
PEG 400, PEG 4000, полисорбат 80, ретинил палмитат 200.000 IU.
Како да се користи
Нанесете навечер, во тенок слој, на исчистена и целосно сува кожа. Избегнувајте го пределот околу очите. Не нанесувајте на оштетена или иритирана кожа. Во текот на денот задолжително се кори

Ананас ID

Шифра на производот
FA0IG9XMY8

EAN /   код

EAN /   код
3760245852013
1.840ДЕН

Опис на производот

А313 Ретинол кремот помага при:
Обновување на клетките на кожата:
Главната состојка- ретинил палмитат 0,12 %, го стимулира обновувањето на клетките, што доведува до освежен и подмладен изглед на кожата.
Производство на колаген и еластин:
Овие клучни протеини ја одржуваат кожата цврста, еластична и младешка.
Намалување на видливоста на фините линии и брчки:
A313 Retinol кремот има насочено дејство врз фините линии и брчките, што ги прави помалку видливи.
Регулирање на хиперпигментацијата: Кремот помага да се намалат темните дамки и нерамниот тен.
Се бори против акните:
Со своето антивоспалително дејство кремот помага во борбата против акните.
Отстранување на површинските нечистотии од кожата:
A313 Ретинол кремот ги отстранува мртвите клетки и нечистотии од кожата, оставајќи ја кожата мазна и чиста.
Заштита од стареење:
Кремот го одржува младешкиот изглед на кожата и ја штити од стареење.
Подобрување на текстурата на кожата:
Помага да се изедначи површината на кожата, давајќи и свеж и сјаен изглед.
Со главните состојки  Retinyl palmitate 0,12 % и Makrogol , овој крем го одржува младешкиот изглед на кожата и ја штити од стареење. Фините линии и брчки ќе станат помалку видливи, а кожата ќе изгледа посвежо и помладо. Исто така, го подобрува нерамниот тен, ја осветлува и спречува хиперпигментацијата, а во исто време ја измазнува површината на кожата.
Имајте на ум неколку забелешки за да го извлечете максимумот од овој фантастичен крем. Поради фотосензитивноста на витаминот А, се препорачува овој производ да се користи само навечер. За време на третманот со ретинол, кожата е почувствителна на сонце и може да биде повеќе подложна на изгореници, затоа е важно да се заштити од сончево зрачење и во текот на денот задолжително да се користат креми со заштитен фактор SPF.
 
Состав од A313 Retinol крем за здрава и убава кожа:
PEG 400, PEG 4000, полисорбат 80, ретинил палмитат 200.000 I.U. проценти.
Вид на употреба:
За лесно нанесување, загрејте ја количината на производот со големина на грашок помеѓу дланките пред да го нанесете на лицето, избегнувајќи го чувствителното подрачје околу очите. Нанесете навечер на исчистена и целосно сува кожа. Слободно помешајте го овој производ со вашите омилени ноќни серуми или третмани, но не комбинирајте со киселини.
Пакување:
50 гр.

Спецификации

Бренд
PHARMA DEVELOPPEMENT

Тежина и димензии

Тежина
0.24 kg

Карактеристики

Состав
PEG 400, PEG 4000, полисорбат 80, ретинил палмитат 200.000 IU.
Како да се користи
Нанесете навечер, во тенок слој, на исчистена и целосно сува кожа. Избегнувајте го пределот околу очите. Не нанесувајте на оштетена или иритирана кожа. Во текот на денот задолжително се кори

Ананас ID

Шифра на производот
FA0IG9XMY8

EAN /   код

EAN /   код
3760245852013
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.