Slike PHARMAMED Полар гел 250 мл
Slike PHARMAMED Полар гел 250 мл

PHARMAMED Полар гел 250 мл

Anni Farm
290ДЕН

Боја:Сина

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Полар гелот се препорачува кај болки и вкочанетост на мускулите и зглобовите, ослабена циркулација, замор и чувство на тежина, напнатост во мускулите и кај ревматски проблеми. Погоден е како кај постари лица така и кај спортисти и рекреативци. Содржи ментол и камфор чиво делување предизвикува силен разладен ефект, кој пак причинува намалување на болките, опуштање на ткивата како и подобрување на циркулацијата. Ментолот има благо антисептично делување на нервните завршетоци што доведува до моментално намалување на болката. Исто така, влијае на рецепторите за температурата и предизвикува чувство на ладење. Делува релаксаторно, помага при опуштање на мускулатурата и ја намалува прегрејаноста на воспалените места.

Спецификации

Бренд
PHARMAMED

Карактеристики

Боја на производот
Сина

Ананас ID

Шифра на производот
5RMNUECB8O

EAN /   код

EAN /   код
3870132002077
290ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Полар гелот се препорачува кај болки и вкочанетост на мускулите и зглобовите, ослабена циркулација, замор и чувство на тежина, напнатост во мускулите и кај ревматски проблеми. Погоден е како кај постари лица така и кај спортисти и рекреативци. Содржи ментол и камфор чиво делување предизвикува силен разладен ефект, кој пак причинува намалување на болките, опуштање на ткивата како и подобрување на циркулацијата. Ментолот има благо антисептично делување на нервните завршетоци што доведува до моментално намалување на болката. Исто така, влијае на рецепторите за температурата и предизвикува чувство на ладење. Делува релаксаторно, помага при опуштање на мускулатурата и ја намалува прегрејаноста на воспалените места.

Спецификации

Бренд
PHARMAMED

Карактеристики

Боја на производот
Сина

Ананас ID

Шифра на производот
5RMNUECB8O

EAN /   код

EAN /   код
3870132002077
Понуди од други продавачи за истиот производ
PHARMAMED Полар гел 250 мл
PHARMAMED Полар гел 250 мл
254ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
PHARMAMED Полар гел 250 мл
PHARMAMED Полар гел 250 мл
254ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.