Selected image for PHARMANOVA Железо директ/20 кесички

PHARMANOVA Железо директ/20 кесички

410ДЕН

Опис на производот

Карактеристики:
Железо Директ Една кесичка дневно, со пријатен и освежителен вкус на црна рибизла.
Железо Директ се препорачува на лица кај кои постои зголемена потреба за железо, фолна киселина и витамини Б12 и Ц, жени во репродуктивниот период, трудници, доилки, лица кои имаат зголемена физичка активност, млади во текот на интензивниот раст и развој, поради недоволно внесување на овие компоненти со храна или поради намален внес во текот на редукционите диети.
Состав: Една кесичка содржи: 14mg Железо, 80 mg Витамин Ц, 2,5 mg Витамин Б12 и 200 mg Фолна киселина
Употреба: Возрасни и деца над 6 години: еднаш дневно, после јадење, содржината на кесичката да се растопи во устата и да се проголта. Микрогранулите брзо се растопуваат во устата без дополнителна потреба од течност.
Пакување: 20 кесички

Спецификации

Бренд
Pharmanova

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
2GVRPM8Y1K

EAN /   код

EAN /   код
8606004137760
410ДЕН

Опис на производот

Карактеристики:
Железо Директ Една кесичка дневно, со пријатен и освежителен вкус на црна рибизла.
Железо Директ се препорачува на лица кај кои постои зголемена потреба за железо, фолна киселина и витамини Б12 и Ц, жени во репродуктивниот период, трудници, доилки, лица кои имаат зголемена физичка активност, млади во текот на интензивниот раст и развој, поради недоволно внесување на овие компоненти со храна или поради намален внес во текот на редукционите диети.
Состав: Една кесичка содржи: 14mg Железо, 80 mg Витамин Ц, 2,5 mg Витамин Б12 и 200 mg Фолна киселина
Употреба: Возрасни и деца над 6 години: еднаш дневно, после јадење, содржината на кесичката да се растопи во устата и да се проголта. Микрогранулите брзо се растопуваат во устата без дополнителна потреба од течност.
Пакување: 20 кесички

Спецификации

Бренд
Pharmanova

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
2GVRPM8Y1K

EAN /   код

EAN /   код
8606004137760
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.