Доколку ви е потребно енергетски ефикасно решение за ладење, разгледајте ја нашата понуда на инвертери. Овие уреди може да бидат одлична инвестиција за вашиот дом која не само што ќе внесе удобност во вашиот простор туку и ќе ви помогне многу да заштедите на долг рок. Инвертерите се одлични бидејќи нудат прецизна контрола на температурата, тивко работење, издржливост и долготрајност.

Прикажи повеќе
Ananas direct badge iconбрзо
Delivery truck icon
Бесплатна испорака
Производи на попуст
Филтри

Применети се филтри

Исчисти ги сите филтри

Бренд

Цена

-

Боја

Доколку ви е потребно енергетски ефикасно решение за ладење, разгледајте ја нашата понуда на инвертери. Овие уреди може да бидат одлична инвестиција за вашиот дом која не само што ќе внесе удобност во вашиот простор туку и ќе ви помогне многу да заштедите на долг рок. Инвертерите се одлични бидејќи нудат прецизна контрола на температурата, тивко работење, издржливост и долготрајност.

Прикажи повеќе

Одберете инвертери за удобен дом

Кај нас зимите се многу ладни, а летата неподносливо топли, па токму и затоа на секое домаќинство му се потребни инвертери кои претставуваат клима уреди со високи перформански, моќност и издржливост. Овие уреди ќе ви помогнат да постигнете оптимална температура во секој затворен простор без разлика дали се работи за вашиот дом или канцеларија.

Купувањето на инвертер може да биде голема инвестиција, но вложувањето во овој уред гарантирано ќе ви се исплати на рок. Овие уреди може да заштедат до 40% од енергијата бидејќи откако ќе ја достигнат саканата температура, се прилагодуваат да работат со оптимален капацитет и на тој начин ја одржуваат температурата.

Зошто би се одлучиле за инвертер клима?

Инвертерите се многу популарни на нашиот пазар, а има и зошто. Една од најзначајните предности на инвертерите е нивната енергетска ефикасност. За разлика од традиционалните клима уреди кои имаат компресори со фиксна брзина, инвертерите користат компресори со променлива брзина кои се прилагодуваат според потребите за ладење на просторијата.

Тоа значи дека трошат помалку енергија и долгорочно може да заштедат пари на сметките за струја. Со тоа, овие уреди се и многу поеколошки од стандардните модели бидејќи произведуваат помалку емисии на стакленички гасови.

Можеби најважната придобивка особено за оние кои живеат во позагадени средини е тоа што инвертерите имаат и напредни системи за филтрирање на воздухот што можат да ги отстранат алергените, прашината и другите загадувачи на воздухот. Тие ќе ви помогнат многу да го подобрите квалитетот на воздухот во затворените простории.

Клими за енергетски ефикасен дом достапни на Ананас

Сакате да го реновирате вашиот дом со квалитетни уреди за бела техника? На Ананас имаме сè што ви е потребно за да внесете функционалност и удобност во вашиот дом. Кога станува збор за клими, кај нас освен инвертери ќе најдете и вентилатори, стандардни клима уреди, мулти сплит системи и мобилни клима уреди. Ви нудиме широка понуда за да можете да го пронајдете токму оној уред кој одговара на вашите потреби и буџет.

Купувањето на Ананас ќе ви биде лесно и едноставно - со само неколку клика ставете го посакуваниот продукт во дигиталната корпа и завршете ја нарачката, по што може да ги очекувате нашите доставувачи. Нудиме бесплатна достава за сите муштерии и можност за замена на производите доколку не сте задоволни од изборот.

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.