Selected image for PHARMAS Уриројал  7 кесички

PHARMAS Уриројал 7 кесички

590ДЕН

Опис на производот

Единствена комбинација со Д-маноза и S.Boulardii која ефикасно делува во лекувањето на E.Coli
Воспалението на мочниот меур или циститис е бактериска инфекција особено фрекфентна кај жените во репродуктивна возраст, при што дури 2/3 од жените го имаат овој проблем барем еднаш во животот.
Најчести симптоми на воспаление на мочниот меур:
– Честа и неодложна потреба за мокрење
– Чувство на пецкање или болка при мокрење
– Ноќно мокрење
– Болка над срамната коска
– Болка при сексуален однос
– Заматена или темна мокрача поради присуство на крв
– Непријатен мирис на урината
Една кеса UriRoyal содрши Д-маноза (2g), S. Boulardii (10 милијарди) и арона на брусница.
Д-маноза делува на едноставен начин така што гради цврсти врски со површинските израстоци на бактеријата E.coli. Бактериите на E.coli кои се поврзале со Д-манозата се исфрлаат од телото со мокрење.
S.Boulardii ja враќа рамнотежата на дигестивниот систем на тој начин што ги штити добрите бактерии и го забрзува опоравувањето на цревната микрофлора после земање на антибиотици.
Предности на UriRoyal кесите се:
– Брзо и лесно ги намалува тегобите
– Одлична подносливост – нема несакани ефекти
– Погоден за: деца над 3 години, Ттрудници, доилки, дијабетичари
– Единствена комбинација- (Д-маноза + S.Boulardii)
– Пријатен вкус – арома на брусница
– Едноставна примена- прашокот лесно се раствора во вода

Спецификации

Бренд
PHARMAS

Тежина и димензии

Тежина
0.36 kg

Ананас ID

Шифра на производот
TUZ3K1B897

EAN /   код

EAN /   код
3856016808799
590ДЕН

Опис на производот

Единствена комбинација со Д-маноза и S.Boulardii која ефикасно делува во лекувањето на E.Coli
Воспалението на мочниот меур или циститис е бактериска инфекција особено фрекфентна кај жените во репродуктивна возраст, при што дури 2/3 од жените го имаат овој проблем барем еднаш во животот.
Најчести симптоми на воспаление на мочниот меур:
– Честа и неодложна потреба за мокрење
– Чувство на пецкање или болка при мокрење
– Ноќно мокрење
– Болка над срамната коска
– Болка при сексуален однос
– Заматена или темна мокрача поради присуство на крв
– Непријатен мирис на урината
Една кеса UriRoyal содрши Д-маноза (2g), S. Boulardii (10 милијарди) и арона на брусница.
Д-маноза делува на едноставен начин така што гради цврсти врски со површинските израстоци на бактеријата E.coli. Бактериите на E.coli кои се поврзале со Д-манозата се исфрлаат од телото со мокрење.
S.Boulardii ja враќа рамнотежата на дигестивниот систем на тој начин што ги штити добрите бактерии и го забрзува опоравувањето на цревната микрофлора после земање на антибиотици.
Предности на UriRoyal кесите се:
– Брзо и лесно ги намалува тегобите
– Одлична подносливост – нема несакани ефекти
– Погоден за: деца над 3 години, Ттрудници, доилки, дијабетичари
– Единствена комбинација- (Д-маноза + S.Boulardii)
– Пријатен вкус – арома на брусница
– Едноставна примена- прашокот лесно се раствора во вода

Спецификации

Бренд
PHARMAS

Тежина и димензии

Тежина
0.36 kg

Ананас ID

Шифра на производот
TUZ3K1B897

EAN /   код

EAN /   код
3856016808799
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.