Slike POLLEO SPORT PROSERIES Протеински бар Proseries Xtreme 60%, 75г.
Slike POLLEO SPORT PROSERIES Протеински бар Proseries Xtreme 60%, 75г.

POLLEO SPORT PROSERIES Протеински бар Proseries Xtreme 60%, 75г.

POLLEO SPORT
180ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Proseries Xtreme 60% Protein Bar. 75г.
Повеќе протеини од било која чоколада досега !
Новата Proseries протеинска чоколада содржи најголем удел на протеини на пазарот и токму затоа се вика Xtreme 60% Protein Bar!
На вашето тело протеините му се неопходни за раст, одржување и изградба на здрава мускулна маса и токму затоа во Xtreme 60% протеинската чоколада додадовме 44.9г. по сервирање. Секоја чоколада дополнително нуди 242 kcal и благодарение на својот одличен нутритивен профил содржи помалце од 5г. масти и помалце од 0.4г. шеќери што ја прави идеална доколку вашите цели се дефинирање или топење на несакани масти. Xtreme 60% протеинската чоколада не содржи ниту палмино масло ниту аспартам.
Оптимален сооднос на протеини и јаглехидрати, низок удел на заситени масти и отсутноста на шеќери се одликите кои ја прават Xtreme 60% протеинската чоколада совршена за сите спортисти и рекреативци. Користете го како дополна на протеини за време на доручекот или како фит заскуска помеѓу оброци, пред или после тренинг и сл.
Со својот одличен вкус Xtreme 60% протеинската чоколада ќе се топи во вашата уста !
Карактеристики:
Proseries Xtreme 60% Protein Bar е чоколада со најголем удел на протеини на пазарот!
Полна со протеини
Содржи 44.9г. протеин во само една чоколада.
Со низок удел на заситени масти.
Без шеќери
Содржи 242 kcal по сервирање.
Без аспартам и палмино масло.
Употреба:
Конзумирајте како ужиуна.
Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот. Чувајте ги на темно и суво место. Производот содржи повеќе од 10г./100г. полиоли и прекумерна конзумација може да има лаксативен ефект.
Состојки: Протеин од млеко, хидролизат од желатин, агент за задржување на влага (глицерол), парчиња соја 4.2% (протеин од соја, обезмастено какао, скроб од тапиока), масло од соја, обезмастено какао 1.8%, арома, сол, засладувач (сукралоза)
Информации за алергени: Произведено во капацитети кои работат со соја, јајца, кикирики, сезамови семки, јаткасти плодови и глутен.
Пакување: 75г. (1 чоколада)

Спецификации

Бренд
POLLEO SPORT PROSERIES

Ананас ID

Шифра на производот
DIDZAHYL0R

EAN /   код

EAN /   код
ANFSCR87DT
180ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Proseries Xtreme 60% Protein Bar. 75г.
Повеќе протеини од било која чоколада досега !
Новата Proseries протеинска чоколада содржи најголем удел на протеини на пазарот и токму затоа се вика Xtreme 60% Protein Bar!
На вашето тело протеините му се неопходни за раст, одржување и изградба на здрава мускулна маса и токму затоа во Xtreme 60% протеинската чоколада додадовме 44.9г. по сервирање. Секоја чоколада дополнително нуди 242 kcal и благодарение на својот одличен нутритивен профил содржи помалце од 5г. масти и помалце од 0.4г. шеќери што ја прави идеална доколку вашите цели се дефинирање или топење на несакани масти. Xtreme 60% протеинската чоколада не содржи ниту палмино масло ниту аспартам.
Оптимален сооднос на протеини и јаглехидрати, низок удел на заситени масти и отсутноста на шеќери се одликите кои ја прават Xtreme 60% протеинската чоколада совршена за сите спортисти и рекреативци. Користете го како дополна на протеини за време на доручекот или како фит заскуска помеѓу оброци, пред или после тренинг и сл.
Со својот одличен вкус Xtreme 60% протеинската чоколада ќе се топи во вашата уста !
Карактеристики:
Proseries Xtreme 60% Protein Bar е чоколада со најголем удел на протеини на пазарот!
Полна со протеини
Содржи 44.9г. протеин во само една чоколада.
Со низок удел на заситени масти.
Без шеќери
Содржи 242 kcal по сервирање.
Без аспартам и палмино масло.
Употреба:
Конзумирајте како ужиуна.
Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот. Чувајте ги на темно и суво место. Производот содржи повеќе од 10г./100г. полиоли и прекумерна конзумација може да има лаксативен ефект.
Состојки: Протеин од млеко, хидролизат од желатин, агент за задржување на влага (глицерол), парчиња соја 4.2% (протеин од соја, обезмастено какао, скроб од тапиока), масло од соја, обезмастено какао 1.8%, арома, сол, засладувач (сукралоза)
Информации за алергени: Произведено во капацитети кои работат со соја, јајца, кикирики, сезамови семки, јаткасти плодови и глутен.
Пакување: 75г. (1 чоколада)

Спецификации

Бренд
POLLEO SPORT PROSERIES

Ананас ID

Шифра на производот
DIDZAHYL0R

EAN /   код

EAN /   код
ANFSCR87DT
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.