Slike POLLEO SPORT PROSERIES Протеински бар Protein Woppers, 25г.
Slike POLLEO SPORT PROSERIES Протеински бар Protein Woppers, 25г.

POLLEO SPORT PROSERIES Протеински бар Protein Woppers, 25г.

POLLEO SPORT
75ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Protein Woppers, 25г.
Омилена закуска од детството доаѓа во иновативна протеинска верзија! Се сеќавате на крцкавата омилена закуска од детството со кремаст слој млеко и тенок слој на крцкаво чоколадо и пржени лешници? Ги носиме на пазарот во иновативна, здрава верзија на вашата омилена закуска - протеински чоколаден бар Woppers! Тенкиот слој на свежи крцкави вафли, одличната млечно-чоколадна крема од лешник со парчиња пржени лешници го прават овој десерт неодолив! Она шт ого прави толку специјален овој десерт е оригиналниот вкус, без дополнителни шеќери со 21% протеини по порција. Вистинскиот вкус на свежи вафли, вкусна крема и пржени лешници.
Нема додадени шеќери.
21% протеини на оброк.
Пред, за време и после тренинг, на работа или во движење - хит во секое време!
Бидете опуштени со крцкавата и вкусна закуска Woppers! Овие мали деликатеси се секогаш при рака затоа што доаѓаат во пригоден мини пакет и лесно можат да се стават во џеб, чанта или ранец.
Многу вкусна крцкава вафла, која му го обезбедува на организмот протеинот што му е потребен. Содржи високо квалитетни хранливи материи. Совршен оброк. Мини пакетот се вклопува во секој џеб
Употреба: Меѓуоброк
Додатокот во исхраната не е замена за оброк или замена за балансирана диета.
Содржи природни шеќери
Состојки: Палмина маст, пченично брашно, млечно чоколадо со малтитол 16% [засладувач (малтитол **), какао путер, интегрално млеко во прав, путер од какао, емулгатор (соја лецитин), природен вкус на ванила], влакна од цикорија, казеин ( од млеко) 9.2%, концентрат на протеини од сурутка (од млеко) 9.2%, концентрат од путер (од млеко), паста од лешник, обезмастено млеко во прав, лешници, емулгатори (соја лецитин, леќатин од репка), безмасно какао во прав, кокосово масло, жолчки од јајца од слободен дострел, боење (карамел), вкус, сол, засладувач (сукралоза), агент за третман на брашно (аскорбинска киселина).
Предупредување: ** Преголема конзумација може да има лаксативно дејство.

Спецификации

Бренд
POLLEO SPORT PROSERIES

Ананас ID

Шифра на производот
8ODZANESYN

EAN /   код

EAN /   код
AN3SCR8MYL
75ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Protein Woppers, 25г.
Омилена закуска од детството доаѓа во иновативна протеинска верзија! Се сеќавате на крцкавата омилена закуска од детството со кремаст слој млеко и тенок слој на крцкаво чоколадо и пржени лешници? Ги носиме на пазарот во иновативна, здрава верзија на вашата омилена закуска - протеински чоколаден бар Woppers! Тенкиот слој на свежи крцкави вафли, одличната млечно-чоколадна крема од лешник со парчиња пржени лешници го прават овој десерт неодолив! Она шт ого прави толку специјален овој десерт е оригиналниот вкус, без дополнителни шеќери со 21% протеини по порција. Вистинскиот вкус на свежи вафли, вкусна крема и пржени лешници.
Нема додадени шеќери.
21% протеини на оброк.
Пред, за време и после тренинг, на работа или во движење - хит во секое време!
Бидете опуштени со крцкавата и вкусна закуска Woppers! Овие мали деликатеси се секогаш при рака затоа што доаѓаат во пригоден мини пакет и лесно можат да се стават во џеб, чанта или ранец.
Многу вкусна крцкава вафла, која му го обезбедува на организмот протеинот што му е потребен. Содржи високо квалитетни хранливи материи. Совршен оброк. Мини пакетот се вклопува во секој џеб
Употреба: Меѓуоброк
Додатокот во исхраната не е замена за оброк или замена за балансирана диета.
Содржи природни шеќери
Состојки: Палмина маст, пченично брашно, млечно чоколадо со малтитол 16% [засладувач (малтитол **), какао путер, интегрално млеко во прав, путер од какао, емулгатор (соја лецитин), природен вкус на ванила], влакна од цикорија, казеин ( од млеко) 9.2%, концентрат на протеини од сурутка (од млеко) 9.2%, концентрат од путер (од млеко), паста од лешник, обезмастено млеко во прав, лешници, емулгатори (соја лецитин, леќатин од репка), безмасно какао во прав, кокосово масло, жолчки од јајца од слободен дострел, боење (карамел), вкус, сол, засладувач (сукралоза), агент за третман на брашно (аскорбинска киселина).
Предупредување: ** Преголема конзумација може да има лаксативно дејство.

Спецификации

Бренд
POLLEO SPORT PROSERIES

Ананас ID

Шифра на производот
8ODZANESYN

EAN /   код

EAN /   код
AN3SCR8MYL
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.