Slike ПРИРОДНО БОГАТСТВО Калциум 600 + Витамин Д 60/1
Slike ПРИРОДНО БОГАТСТВО Калциум 600 + Витамин Д 60/1

ПРИРОДНО БОГАТСТВО Калциум 600 + Витамин Д 60/1

Anni Farm
670ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Природното богатство Калциумот и витаминот Д придонесуваат за нормална мускулна функција. Тие се потребни за одржување на нормални коски и заби. Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција на калциум и фосфор, како и за нормално ниво на калциум во крвта.

Спецификации

Бренд
NATURAL WEALTH

Карактеристики

Други карактеристики
Важноста на витаминот Д е во тоа што го намалува губењето на коскената маса и го намалува ризикот од фрактури, особено кај постарите мажи и жени. Заедно со калциумот, витаминот Д помага во спречување и лекување на остеопорозата. Адекватна количина на витамин Д е неопходна за правилно да се апсорбира калциумот. Витаминот Д нормално се произведува во кожата по изложување на сончева светлина. Сегашната препорака е дека возрасните треба да консумираат најмалку 800 меѓународни единици витамин Д дневно. Пониските дози на витамин Д не се ефективни, додека се потоксични, особено ако се земаат подолг временски период.
Состав
Калциум (како калциум карбонат) 600 mg, витамин Д (како холекалциферол) 10 mcg
Број на парчиња во пакувањето
60
Како да се користи
Земете една (1) таблета дневно после јадење. Витамините, минералите и додатоците во исхраната не можат да го заменат препишаниот лек без согласност на лекар. Земање одредени додатоци во исхр

Ананас ID

Шифра на производот
3XSYZIOLJO

EAN /   код

EAN /   код
74312842306
670ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Природното богатство Калциумот и витаминот Д придонесуваат за нормална мускулна функција. Тие се потребни за одржување на нормални коски и заби. Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција на калциум и фосфор, како и за нормално ниво на калциум во крвта.

Спецификации

Бренд
NATURAL WEALTH

Карактеристики

Други карактеристики
Важноста на витаминот Д е во тоа што го намалува губењето на коскената маса и го намалува ризикот од фрактури, особено кај постарите мажи и жени. Заедно со калциумот, витаминот Д помага во спречување и лекување на остеопорозата. Адекватна количина на витамин Д е неопходна за правилно да се апсорбира калциумот. Витаминот Д нормално се произведува во кожата по изложување на сончева светлина. Сегашната препорака е дека возрасните треба да консумираат најмалку 800 меѓународни единици витамин Д дневно. Пониските дози на витамин Д не се ефективни, додека се потоксични, особено ако се земаат подолг временски период.
Состав
Калциум (како калциум карбонат) 600 mg, витамин Д (како холекалциферол) 10 mcg
Број на парчиња во пакувањето
60
Како да се користи
Земете една (1) таблета дневно после јадење. Витамините, минералите и додатоците во исхраната не можат да го заменат препишаниот лек без согласност на лекар. Земање одредени додатоци во исхр

Ананас ID

Шифра на производот
3XSYZIOLJO

EAN /   код

EAN /   код
74312842306

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.